Aktualijos

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir „Bolt“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

Lietuvos kelių policijos tarnyba drauge su Europoje pirmaujančia susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ šį rugsėjį organizavo elektrinių paspirtukų vairuotojų prevencinę akciją – tikrino minėtų  priemonių vairuotojų blaivumą. Vedinos sėkmingos partnerystės pavyzdžio bei siekio didinti eismo dalyvių saugumą, skatinti pagarbų ir atsakingą elgesį bei atsakomybę už savo veiksmus kelyje, šalies institucija bei įmonė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Partnerystė padės užtikrinti dažnesnį prevencinių priemonių taikymą bei šalies gyventojų edukavimą apie saugų eismą.

Bendradarbiavimo sutartis – sąmoningumo didinimui

Rugsėjo 17-ąją įvyko pirmasis Lietuvos kelių policijos tarnybos kartu su „Bolt“ organizuojamas elektrinių paspirtukų vairuotojų prevencinis reidas. Jo metu dėmesys kreiptas į elektrinių paspirtukų vairuotojų blaivumą ir tinkamą Kelių eismo taisyklių laikymąsi. Buvo užfiksuoti vos keli pažeidimai – didžioji dalis elektrinių paspirtukų vairuotojų keliavo vadovaudamiesi saugumo kelyje reikalavimais.

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ ir anksčiau jungdavosi prie Lietuvos kelių policijos organizuojamų iniciatyvų, tačiau po paskutiniojo pasiteisinusio bendradarbiavimo šalys nutarė savo bendrystę užtvirtinti pasirašydamos bendradarbiavimo susitarimą.

 

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio: „Šis bendradarbiavimas pabrėžia saugumo bei atsakingumo svarbą kelyje laikantis Kelių eismo taisyklių. Per pirmąjį bendrai organizuotą prevencinį reidą pastebėjome, jog didžioji dalis elektrinių paspirtukų vairuotojų yra susipažinę su saugumo kelyje reikalavimais, tačiau pažymėtina, kad teko nutraukti trijų neblaivių elektrinių paspirtukų vairuotojų kelionę. Džiaugiamės, jog privatus verslas noriai prisideda ir siūlo įvairius sprendimus saugumo kelyje užtikrinimui. Iniciatyva visuomet vertinama bei laukiama – tikime, kad šis bendradarbiavimas ir jame numatytos prevencinės priemonės padės ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą kelyje bei edukuoti visuomenę apie saugumo svarbą.“.

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir „Bolt“ bendrais veiksmais sieks formuoti pozityvų požiūrį į žmogiškąsias vertybes: moralę, pagarbą, atsakomybę, sveikatos ir gyvybės trapumą, skatinti eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai bei laikytis Kelių eismo taisyklių. Taip pat gerbti vieniems kitus, kartu didinti visų eismo dalyvių saugumą kelyje ir mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, statistiką.

Techniniai sprendimai primins apie saugų eismą

Bendradarbiavimo sutartį pasirašę Lietuvos kelių policijos tarnyba ir „Bolt“ jau dabar kartu yra numatę aiškių prevencinių priemonių diegimą. Tai apima naujoves susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ programėlėje, bendradarbiavimą rengiant ir platinant informaciją visuomenei, partnerių įsitraukimą į kiekvienos šalies organizuojamas veiklas ir kitus veiksmus kelių eismo dalyviams edukuoti.

 

„Šiuo metu esame numatę kelis „Bolt“ programėlės patobulinimus saugesniam eismui užtikrinti – pavyzdžiui, prieš pradėdamas kelionę elektriniu paspirtuku, naudotojas gaus „iššokančius“ pranešimus su saugaus eismo patarimais elektrinių paspirtukų vairuotojams. Be to, kelionės pradžioje girdimi garsiniai signalai visuomet primins svarbiausius saugumo akcentus – įspėjamieji balso įrašai bus labiau pritaikomi atsižvelgiant į metų laiką ir eismo sąlygas.

Žinoma, tai tik keli prevencinių žingsnių siekiant ugdyti elektrinių paspirtukų naudotojų sąmoningumą pavyzdžiai. Tikime, kad užmegztas bendradarbiavimas bus svarbus postūmis kaskart ieškoti tinkamiausių sprendimų saugumo užtikrinimui ir edukacijai“, – dalijasi „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“, kaip atsakingas paslaugų tiekėjas, įvairius techninius saugumo sprendimus peržiūri bei vysto nuolat. Tad pastarieji patobulinimai tebus sėkmingo bendradarbiavimo su Lietuvos kelių policijos tarnyba startas siekiant prevenciškai užtikrinti saugumą kelyje. Ateityje numatoma ir daugiau prevencinių sprendimų, ugdant kelių eismo dalyvių sąmoningumą bei skatinant atsakingą elgesį kelyje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button