Aktualijos

Lietuvos ir Prancūzijos prezidentai apsikeitė dovanomis: į Prancūziją iškeliaus sumažinta „Berniuko su kaliošu“ skulptūra (nuotraukos)

Vilniuje gimęs ir du kartus prestižinę Goncourt‘ų premiją laimėjęs rašytojas Romenas Gari buvo prisimintas šiandien Vilniuje, kur Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priėmė oficialaus vizito į Lietuvą atvykusią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron ir apsikeitė oficialiomis dovanomis.

Pasak šalies vadovo, Prancūziją ir Lietuvą sieja daug istorinių ir kultūrinių ryšių, iškilių pasaulinio garso kūrėjų, tarp jų ir žymusis Prancūzijos rašytojas, diplomatas Romenas Gari.

Nuotr.: Roberto Dačkaus

Šalies vadovas Prancūzijos Prezidentui padovanojo žinomo Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją. Prancūzijos vadovo dovana – du tomai Romeno Gari kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumas Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės garbei.

 

Būsimasis rašytojas gimė Vilniuje. Kelerius metus su mažamečiu sūnumi praleidusi Rusijoje, berniuko motina vėliau su juo grįžo į Vilnių ir jame gyveno, iki būsimam rašytojui suėjo 10 metų. Vėliau jie persikėlė į Varšuvą, paskui išvyko į Prancūziją.

Savo kūriniuose, o ypač autobiografiniame romane „Aušros pažadas“ („La promesse de l‘aube“, 1960, angl. „Promise at Dawn“) Romenas Gari šiltai ir sodriai pasakoja apie Vilniuje praleistus vaikystės metus, turėjusius didelę įtaką jo asmenybės formavimuisi. Vilniuje jis baigė pradinę mokyklą, privačiai mokėsi kalbų, dainavimo. Minėtame romane autorius taip pat atskleidžia spalvingą to meto Vilniaus gyvenimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
jo..
jo..
7 mėnesius

aha, kaip gi be berniuko..

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button