Aktualijos

„Lietuvos geležinkeliai“ vaikams iš dienos centrų padovanojo neišdildomus įspūdžius

Vasara – įspūdžių, pramogų ir atostogų metas. Tačiau tūkstančiams vaikų vasara nėra tokia šviesi – socialinėje atskirtyje gyvenantiems vaikams vasarą nėra galimybės keliauti į stovyklas ar leisti laiką su šeima prie jūros. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga „Lietuvos geležinkeliai” kartu su partneriais prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą” iniciatyvos „Padovanok vaikui vasarą”. Birželio 1-ąją daugiau nei šimtui vaikų iš dienos centrų padovanota įspūdžių kupina kelionė traukiniu prie jūros.

Keliavo kartu su Prezidente

Ankstų ketvirtadienio rytą šešių vaikų dienos centrų auklėtiniai iš įvairių Lietuvos miestų traukiniu išvyko į Klaipėdą. Vilniaus geležinkelio stotyje juos pasitiko ir kartu į kelionę leidosi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis ir „Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

 

Kelionė padovanota vaikams, kurie dalyvavo „Lietuvos geležinkelių” piešinių konkurse „Traukiniu prie jūros”. Gražiausių piešinių autorių darbai, kuriuos rinko portalo DELFI skaitytojai, eksponuojami Vilniaus geležinkelio stotyje.

Tūkstančiai vaikų vasaras leidžia kiemuose

 

Daugiau nei 22 tūkstančiai vaikų Lietuvoje gyvena socialinės rizikos šeimose ir globos namuose. Vos penktadalis iš jų vasaras leidžia turiningai – tai reiškia, kad daugiau nei 17 tūkstančių vaikų atostogas leidžia savo kiemuose, daugybė jų nėra matę jūros ar dalyvavę stovykloje.

Prie iniciatyvos „Padovanok vaikui vasarą” prisijungusių „Lietuvos geležinkelių” vadovas M. Bartuška teigia, kad socialiai atsakingas verslas gali ir turi pakeisti situaciją, kuomet tūkstančių vaikų atostogos yra niūrios.

 

„Kol nesusipažįsti su gąsdinančiais skaičiais, nesupranti, kiek daug vaikų realybė yra visai kitokia – jokių stovyklų, pramogų ar kurortų. Tokiems vaikams reikia visų mūsų, ir ypač verslo bendruomenės pagalbos. Jiems reikia įspūdžių, dėmesio. „Lietuvos geležinkeliai” šiemet vaikams dovanojo išvyką, kurioje netrūko nei pramogų, nei linksmybių. Tikimės, kad tokia išvyka taps kasmetine „Lietuvos geležinkelių” tradicija, o prie smagesnės vaikų vasaros prisijungs dar daugiau įmonių”, – pasakoja M. Bartuška.

Traukinyje – ir iliuzionisto pasirodymas, ir muzikos pamoka

Ankstyvą rytą prasidėjusi vaikų kelionė buvo lyg pramogų traukinys. Pasirodymą vaikams surengė iliuzionistas Rokas Bernatonis, muzikinę pramogą vedė dainininkė Kristina Mažeikaitė, įspūdžiais dalinosi vienas žymiausių šalies lenktynininkų Benediktas Vanagas.

 

Prie akcijos prisijungė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Klaipėdos savivaldybė, „Smiltynės perkėla” bei „Maisto bankas”.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button