Aktualijos

Lietuva yra tarp sparčiausiai augančių novatorių

Švedija ir toliau išlieka Europos Sąjungos inovacijų lyderė, o Lietuva su Kipru, Estija, Graikija ir Italija yra tarp sparčiausiai augančių novatorių ES.

Kaip rodo 2021 m. Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinė, kurios duomenis skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt, Lietuva pagal inovacijas užima 18 vietą ES ir yra nuosaiki inovacijų kūrėja. Tiesa, Lietuva su kitomis keturiomis šalimis yra tarp sparčiausiai augusių nuo 2014 iki 2021 m., kurių rezultatai gerėjo 25 proc. punktais ir daugiau.

Inovacijų lyderiai ir stipriausi novatoriai yra Šiaurės ir Vakarų Europoje, o dauguma nuosaikių ir augančių inovacijų kūrėjų – Pietų ir Rytų Europoje.

 

Novatoriškiausias Europos regionas yra Stokholmas Švedijoje, Suomijoje – Pietų Suomija ir Aukštutinė Bavarija – Vokietijoje. Hovedstadenas Danijoje yra ketvirtoje, o Ciurichas Šveicarijoje – penktoje vietoje.

Palyginus ES vidurkį su tam tikrais pasauliniais konkurentais, Pietų Korėja yra novatoriškiausia šalis, kurios rezultatai 2014 m. 36 proc. viršijo ES rezultatus, o 2021 m. buvo  21 proc. didesni nei ES. Šiais metais ES lenkia tokias konkurentes kaip Kinija, Brazilija, Pietų Afrikos Respublika, Rusija ir Indija, o Pietų Korėja, Kanada, Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Japonija lenkia ES.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button