Aktualijos

Liberalaus jaunimo proteste – raginimai G. Nausėdai tvirčiau ginti žmogaus teises

 Ketvirtadienį surengtame pikete prie Prezidentūros liberalus jaunimas ragino prezidentą Gitaną Nausėdą aktyviau reaguoti į neramumus, keliamus prieš Vyriausybę nukreiptuose protestuose, taip pat aktyviau ginti žmogaus teises.

Vidurdienį sostinės Daukanto aikštėje susirinko apie 15 Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) atstovų, jie kreipėsi į šalies vadovą, prašydami didesnio jo dėmesio demokratijos viršenybei. Piketas rengiamas Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingo išvakarėse, primenant apie prieš mėnesį vykusio panašaus piketo metu kilusias riaušes ir, mitingo dalyvių teigimu, pasyvią G. Nausėdos reakciją į įstatymų pažeidimus.

Į piketą jaunimas rinkosi su plakatais „Demokratija nėra daugumos diktatūra“, „Prezidente, būkite teisės viršenybės ir demokratijos sargybinis“, „Konstitucija nėra skirta pridengti neapykantai“.

 

Piketo dalyvius atvyko palaikyti ir Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, pasikalbėti su jais išėjo ir prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

„Tuo metu, kai reikėjo suvaldyti kaistančią situaciją, kai kurie valstybės vadovai pasirinko atmosferą dar labiau įkaitinti. Šiandien esame prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Prezidentas ir jo patarėjų komanda pasirinko sveikinti nesankcionuoto mitingo dalyvius, kurių vienas vakar ir buvo sulaikytas, nuolatos keitė nuomonę dėl taikomų pandeminių ribojimų, pasitelkė ir visuomenės apklausas žmogaus teisių klausimams spręsti“, – kalbėjo T. V. Raskevičius.  

Parlamentaro teigimu, prezidentui „pritrūko lyderystės pasmerkiant smurto protrūkį“ prie Seimo rugpjūtį.

 

„Nors šio sprendimo motyvai buvo tariamai dialogo paieška, tačiau, man atrodo, kad erdvė pokalbiui ir konstruktyviai diskusijai yra kaip niekada mūsų visuomenėje šiandien sutraukyta“, – kalbėjo jis.

T. V. Raskevičius taip pat kritikavo Prezidentūrą dėl to, jog Partnerystės įstatymas aptariamas su Bažnyčios atstovais, tačiau į susitikimus, anot jo, darbotvarkėje laiko neatsiranda tos pačios lyties šeimoms, kurios nuolat susiduria su „neapibrėžta teisine situacija“.

„Šiandien mes laukiame, kol Prezidentas supras, kad jo reikia ne tik piktai ir agresyviai nusiteikusiai miniai, bet ir mums, teisės viršenybę ir demokratiją branginantiems žmonėms“, – kalbėjo politikas.

 

P. Mačiulis sveikino dalyvius už aktyvumą, pabrėždamas, jog svarbu, kad „bet kokie susitikimai, didesni ar mažesni, nevirstų riaušėmis, kad nebūtų skatinama neapykanta“.

„Nepaisant to, kad yra daug nuomonių, jos kartais labai radikalios ir skiriasi. Bet turime nekasti griovių vieni tarp kitų, nesvaidyti akmenimis vieni į kitus, kandžiomis replikomis, o turime ieškoti bendrų sutarimų, o tą galima padaryti tik kalbantis, tik bendraujant. Nes jeigu kažkurią visuomenės grupę uždarysime į dėžutes, iš karto juodinsime, atstumsime, tai skatins tik susvetimėjimą, išsiskyrimą ir susiskaldymą“, – dėstė jis.

Vilniaus savivaldybė po pakartotinių svarstymų panaikino leidimą Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuojamam mitingui prie Seimo motyvuodama sprendimą saugumo užtikrinimu, tačiau leido jį organizuoti Katedros aikštėje.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Saulius
Saulius
12 dienas (-ų)

Šūkiai plakatuose geri ir jaunimo įdėjos geros. Tik kad, liberalų lyderiai tuo nesivadovauja. Kaip sakoma, darbai parodo kaip yra. Tie darbai yra žmogaus teisų paminimas, visuomenės kiršinimas, konstitucijos nesilaikymas ir t.t.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button