Šiandien Vilniuje sušauktas ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis – dėl karšto vandens saugos mieste užtikrinimo ir tolimesnių legioneliozės prevencijos priemonių visame Vilniuje.

Komisija nusprendė įpareigoti visų miesto pastatų prižiūrėtojus ir valdytojus bei savininkus visuose miesto pastatuose – ne tik daugiabučiuose gyvenamuose namuose, bet ir ugdymo, globos, gydymo įstaigose (išskyrus individualius namus), – prevenciškai atlikti karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją. Termo šokai palaipsniui bus atliekami visuose pastatuose nuo kovo 16 iki 23 dienos. Toks terminas numatytas pasitarus su pastatų prižiūrėtojais ir valdytojais, komunalinių butų asociacija.

Taip pat visų miesto pastatų valdytojai ir šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai Komisijos nuo šiandien įpareigojami nedelsdami informuoti visus karšto vandens vartotojus – kada jų namuose, įstaigose bus atliekama  terminė dezinfekcija, kaip elgtis jos metu, įspėti apie galimas rizikas dėl itin karšto vandens, kad neįvyktų nelaimių.

Ekstremaliųjų situacijų komisija taip pat įpareigojo ir karšto vandens vartotojus – laikytis pastatų prižiūrėtojų nurodymų ir instrukcijų terminės dezinfekcijos metu, kai būtina nuleisti karštą vandenį, geranoriškai bendradarbiauti bei sudaryti sąlygas atliekantiems termo šoką  patikrinti vandens temperatūrą bute.

Atlikę terminę dezinfekciją, pastatų prižiūrėtojai valdytojai ar savininkai informaciją apie atliktus darbus Operacijų centrui privalės pateikti ne vėliau kaip iki kovo 30 d. (12 val.).

Komisija nusprendė įpareigoti šilumą vilniečiams tiekiančias bendroves (UAB „Vilniaus energija“, UAB „Balterma ir Ko“ bei UAB „Vilniaus valda“ padidinti tiekiamo termofikacinio vandens temperatūrą iki 80 laipsnių, sudarant galimybes šildymo ir karšto vandens sistemų  prižiūrėtojams atlikti karšto vandens tiekimo sistemos terminę dezinfekciją kovo 16-23 dienomis.

Valstybinės energetikos inspekcija įpareigota atlikti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų veiklos neeilinius patikrinimus, išmatuojant karšto vandens temperatūrą pastatuose.

Svarbi informacija karšto vandens prižiūrėtojams:

Karšto vandens sistemų terminės dezinfekcijos atlikimo Vilniaus daugiabučiuose namuose instrukcija:

1. Informuokite namo gyventojus apie tikslią numatomos terminės dezinfekcijos datą ir laiką, būtinybę nurodytu laiku 5 minutes nuleisti iš visų čiaupų vandenį. Parinkite gyventojams tinkamiausią laiką (geriausiai ne darbo valandomis), kad jie turėtų galimybę atsukti čiaupus baigus dezinfekciją.

2. Pakelkite karšto vandens temperatūrą visoje karšto vandens sistemoje, kad toliausiai nuo vandens šildytuvo nutolusiuose čiaupuose temperatūra siektų +66oC, ir išlaikykite ne trumpiau kaip vieną valandą.

3. Iš viso trijuose namo butuose, esančiuose pirmajame, viduriniame ir viršutiniame aukštuose, terminės dezinfekcijos metu išmatuokite termometrais, skirtais matuoti vandens temperatūrą. Temperatūra matuojama taip: atsukite karšto vandens čiaupą, leiskite vandeniui nubėgti 1 min, tuomet jau matuokite. Užpildykite matavimo protokolą ir paprašykite pasirašyti buto gyventoją.

4. Pasibaigus terminės dezinfekcijos laikui, iš visų namo butų čiaupų +66oC temperatūros vandenį nuleiskite ne trumpiau kaip 5 min.

5. Atlikus terminę dezinfekciją, nuolat palaikykite ne žemesnę kaip 50-55oC karšto vandens temperatūrą visuose gyventojų čiaupuose. Nesumažinkite temperatūros nakties metu.

Svarbi informacija karšto vandens vartotojams, kurių pastate bus atliekamas termo šokas

Terminės dezinfekcijos metu, apie kurią jus iš anksto informuos pastato prižiūrėtojas, karšto vandens temperatūra Jūsų buto čiaupuose pasieks +66 oC ir bus išlaikyta visą valandą. Administratorius ar karšto vandens prižiūrėtojas nustatytą valandą paprašys Jūsų  vidutiniškai stipriai atsukti visus bute esančius karšto vandens čiaupus ir palikti vandenį bėgti 5 minutes.

Terminės dezinfekcijos metu rekomenduojame nesinaudoti karštu vandeniu.

Atminkite – prevencinė dezinfekcija efektyvi tuomet, kai gyventojai laikosi šios instrukcijos.

Po terminės dezinfekcijos rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas ir pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę.

Būkite atsargūs – nenusiplikykite patys, ypač saugokite vaikus ir vyresnio amžiaus artimuosius.

Stebėkite santechnikos įrangos (čiaupų, maišytuvų, žarnelių) būklę. Jeigu atsiranda gedimo, nesandarumo ar kitų požymių, skubiai užsukite įvadinį čiaupą.

Kviečiame geranoriškai bendradarbiauti ir terminę dezinfekciją atliekančiam prižiūrėtojui paprašius, leisti pamatuoti vandens temperatūrą bute.

Daugiau informacijos ir rekomendacijų dėl prevencinės  karšto vandens sistemų terminės dezinfekcijos kituose pastatuose artimiausiu metu pateiks Operacijų centro informacijos valdymo grupė.

Kontaktinė Operacijų centro informacija: Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento pavaduotojas Raimondas Vaidginas tel. 8 659 63859, arba  Lina Grinytė-Jauniškienė Dokumentų valdymo ir konsultavimo skyriaus patarėja  mob. +370 659 56255, El. p. [email protected]

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist