Aktualijos

Kodekso pataisos neleistų „kaupti“ nuobaudų vairuotojams už greičio viršijimą

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius ketvirtadienį Seimui ketina pateikti Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kurios neleistų „kaupti“ nuobaudų vairuotojams už greičio viršijimą.

Už greičio viršijimą, kuris užfiksuotas transporto priemonės nuotrauka, vaizdo įrašu arba stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis, siūloma taikyti sutrumpintą administracinės nuobaudos skyrimo terminą – ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Sutrumpintą nuobaudos skyrimo terminą siūloma taikyti tik už nustatyto greičio viršijimą.

 

Seimo Ekonomikos komiteto nariai sako, kad projekto rengimą paskatino viešumoje didelį atgarsį sukėlę atvejai, kai už padarytus administracinius nusižengimus atsakingiems asmenims protokolai su administraciniu nurodymu sumokėti baudą atėjo vienu metu, sukaupti per kelis mėnesius (žiniasklaidoje skelbta ir apie 70, 80 baudų atskiriems asmenims).

Šiuo metu galiojančiame ANK yra nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos. Dvejų metų terminas taikomas visiems nusižengimams be išimties. Todėl, anot projektą parengusių parlamentarų, yra galimybė (ir praktika tai parodė), kad nusižengimą padariusiam asmeniui administracinės nuobaudos gali būti skiriamos už dvejus metus.

Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas parlamentui teikia Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas ir šio komiteto nariai Mindaugas Skritulskas, Andrius Bagdonas, Andrius Kupčinskas, Lukas Savickas.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
1 mėnesį

Pagaliau!….

Vyt
Vyt
1 mėnesį

Taip, nes dabar kazkoks pinigu surinkimas. Automobilis zmonos, greiti virsijau as, zmona net negalejo uzgincyti be teismo jog ne ji virsijo greiti. Baudos tikslas turetu but prevencija, baudziamas kaltini kas, dabar svarbu kad baudu surinkimas vyktu, o kaltu nubaudimas antraeilis dalykas. Tikrai neprideda pasitikejimo kai eina kazkokios baudos uz senus dalykus, dazniausiai moki jas nesigilindamas, jei automobiliu naudojasi keli asmenis, kaltas turbut net nesuzino kad buvo nubaustas ir greiti virsija toliau.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button