Aktualijos

Kelionių į užsienį skaičius antrąjį ketvirtį – 93 proc. mažesnis nei prieš metus

Kelionių į užsienį skaičius antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu, sumažėjo 92,7 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Jo duomenimis, Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 48,8 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 2,4 proc. visų kelionių arba 99,3 proc. mažiau nei prieš metus.

Į užsienį antrąjį ketvirtį keliavo 32,1 tūkst. šalies gyventojų arba 93,9 proc. mažiau nei prieš metus, vidutinė kelionės užsienyje trukmė buvo 7,5 nakvynės.

 

51,6 proc. keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame apgyvendinimo sektoriuje, 44,3 proc. – viešbučiuose ir moteliuose.

Balandžio–birželio mėnesiais po užsienio šalis keliavę turistai iš Lietuvos išleido 22,7 mln. euro, tai 92,5 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Antrąjį ketvirtį kelionėje užsienyje vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 466 eurus.

Tuo metu šalies gyventojų kelionių su nakvyne skaičius po Lietuvą antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 22,9 proc. ir sudarė 603 tūkst. kelionių, o vienadienių kelionių skaičius sumažėjo 31,1 proc. ir sudarė 1,9 mln. kelionių.

 

Balandžio–birželio mėnesiais šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,21 nakvynės.

Po Lietuvą keliavę gyventojai išleido 47,1 mln. euro. Per vieną asmeninę kelionę šalies gyventojai vidutiniškai išleido 73 eurus, per verslo kelionę – 113 eurų.

42 proc. vietinių turistų nakvojo pas gimines ir draugus, poilsio nuosavame būste – 23 proc., viešbučiuose, svečių namuose arba moteliuose – 17 proc., nuomojamame būste – 13, sanatorijose ir sveikatinimo įstaigose – 2, kitur – 3 proc.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button