Aktualijos

Kaziuko mugėje – daug nelietuviškos produkcijos

Šių metų Kaziuko mugėje ant prekystalių dažniausiai buvo Lietuvoje sukurti rankų darbo gaminiai, tačiau nemaža dalis siūlomų įsigyti prekių vis dėlto buvo ne amatininkų gamybos, o gamyklinės, dažnai pagamintos Kinijoje, Baltarusijoje ar Rusijoje, pranešė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT).

VVTAT kaip ir kasmet vertino mugėje parduodamų prekių saugumą – stebėjo, ar neparduodami ES informacinėje sistemoje RAPEX paskelbti nesaugūs ar galimai nesaugūs gaminiai, teikė konsultacijas dėl tinkamo ženklinimo bei informacijos vartotojams suteikimo.

Vertinant gaminių saugą rizikingiausia grupe išlieka žaislai. Pavyzdžiui, 2017 m. tarnyba atkreipė dėmesį į labai padidėjusią rankų darbo kūdikių čiulptukų laikiklių pasiūlą įvairių mugių metu ir nusprendė dalyvauti čiulptukų ir čiulptukų laikiklių saugos tikrinimo programoje, kurios metu Lietuvos rinkoje buvo nustatyta nesaugių produktų.

 

Įvertinus šių metų asortimentą, žaislų, dėl kurių saugos kiltų abejonių, pastebėta nebuvo, tačiau specialistų dėmesį atkreipė parduodamų bižuterijos gaminių kokybė – patys papuošalai bei jų gamybai naudojama furnitūra buvo itin prastos kokybės. Tokių papuošalų sudedamųjų dalių dangose gali būti sunkiųjų metalų, o nešiojant minėtus gaminius atsiranda tikimybė šių metalų migracijai į žmogaus organizmą per odą.

Atsižvelgiant į galimą šių gaminių riziką, VVTAT nusprendė inicijuoti Bižuterijos bei bižuterijoje naudojamos furnitūros saugos tikrinimo programą. Šiuo metu derinama, kokia laboratorija galėtų atlikti tokių gaminių saugos bandymus, įgyvendinant programą bus siekiama numatytą gaminių kiekį atrinkti visoje Lietuvos teritorijoje.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button