Aktualijos

Katedros aikštėje iš žmonių suformuotas rekordiškas Vytis

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, šventinių renginių dalyviai Vilniuje sukūrė unikalią dovaną Lietuvai – apie 400 žmonių susibūrė į rekordinio dydžio Vytį. Šią iniciatyvą bus siekiama užregistruoti kaip naują Lietuvos rekordą.

Unikalią dovaną Lietuvai 30-ojo gimtadienio proga inicijavo aktyvaus laisvalaikio ir aprangos prekės ženklas „Audimas“.

Katedros aikštės centre nuo ryto šventinių renginių dalyvių laukė ant grindinio nupieštas 21 x 23 m dydžio Vyčio simbolis. Žmonės kviesti užpildyti visą Vytį. Prieš 11 val. į aikštę pradėjo rinktis šventiškai nusiteikę vilniečiai, specialiai šiam renginiui atvyko ir grupė sporto entuziastų iš Kauno. Jie nuo Geležinkelio stoties iki Katedros atskubėjo bėgte. Į Vytį susibūrė kelių kartų atstovai – prie iniciatyvos jungėsi ir senjorai, ir šeimos su vaikais, ir jaunimas.

 
Nuotr.: Audrius Solominas

Bendroje nuotraukoje iš paukščio skrydžio įsiamžinę žmonės pakiliai mosavo išdalintomis trispalvėmis vėliavėlėmis ir sveikino vieni kitus su šiandien visai Lietuvai svarbia švente – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu.

„Džiaugiamės, kad šventinės nuotaikos nenuslopino ir nuo ryto pylęs lietus. Simboliška – fiksuojant iš žmonių sudarytą Vytį, pilki debesys prasisklaidė ir akimirkai nušvito saulė. Šiandien mums visiems ypatinga proga, o Vytis – visų mylimas ir širdyje nešiojamas mūsų laisvės ir nepriklausomybės simbolis. Šis simbolis brangus ir „Audimui“, kuriam nacionalinė simbolika yra svarbi identiteto dalis. Todėl norime visiems susirinkusiesiems padėkoti, kad padėjo sukurti šią ypatingą dovaną Lietuvai“, – sakė Vesta Krungolcienė, „Audimo“ vykdomoji direktorė.

Tai pirmasis iš žmonių sudarytas Vytis Lietuvoje, todėl bus siekiama užfiksuoti šią iniciatyvą kaip naują Lietuvos rekordą. Renginyje dalyvavęs Lietuvos rekordus fiksuojančios „Agentūros Factum“ vadovas Vytautas Navaitis, įvertinęs žmonių susibūrimą, paminėjo, kad tapti rekordine Vyčio iniciatyva turi galimybę. Tačiau dar bus vertinama vaizdinė medžiaga ir Vyčio simbolio užpildymas.

 
Nuotr.: Audrius Solominas
Nuotr.: Audrius Solominas
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytis
Vytis
1 metus

Pažiūrėkit, kokia **** Lietuva! Firma Audimas nutarė pasireklamuoti patriotiškumo sąskaita ir “susirinko vaikų būrys, pažiūrėt, kaip tėvas…”

Rokas
Rokas
1 metus

Naudos nėra kur ši akcija bevyktų. Reklaminė akcija ir tiek. Ar Lietuvos piliečiams nuo jos geriau pasidarė gyventi? Ar kaimo vaikas buvo atvežtas į Vilnių ir pirmą kartą pamatė sostinę? ne. Taip, kad pilietinę visuomenę galime imituoti toliau.

Tomas
Tomas
1 metus
Atsakinėti į  Rokas

Kaip visada nevykelio kalba

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Graži, išradinga idėja. Galėjo, manau taip būtų buvę naudingiau, ją vykdyti Lukiškių aikštėje.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button