Aktualijos

Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d.: uždaromos parduotuvės, ribojamas judėjimas

Griežtinant karantiną, Lietuvoje nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties, tačiau šeimoms bus leidžiama palikti namus pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitais žmonėmis.

Tokį sprendimą sekmadienio vakarą priėmė į pirmąjį posėdį susirinkusi Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė.

„Man atrodo, kad reikia labai atviromis akimis žiūrėti į tai, kas vyksta ir ne veltui šiandien girdėjome, kad ir kitos valstybės, konkrečiai Vokietija, taip pat įveda labai griežtus apribojimus, kurie taip pat įsigalioja nuo trečiadienio“, – posėdyje sakė I. Šimonytė.

„Matyt, kad iššūkiai mums visiems yra labai panašūs: galėjome turbūt kažką padaryti gerokai anksčiau negu yra šiandien ir galbūt šiandien jau būtume toje situacijoje, kada galėtume naudoti tradicines kontrolės priemones ir truputį ramiau laukti Kalėdų“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, šiuo metu sunku pasakyti, kur yra blogiausia padėtis ar didžiausia rizika, todėl įvesti griežti ribojimai reikalingi, kad būtų galima grįžti prie situacijos, kai rizikas valdyti galima ribojant tik konkrečius sektorius.


„Lietuvoje nėra saugios vietos“, – konstatavo premjerė.

Be maisto parduotuvių, toliau dirbti galės vaistinės, veterinarijos, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvės. Jose vienam asmeniui turi būti suteikiamas 10 kvadratinių metrų plotas.

Veikti taip pat galės internetinės prekybos prekių atsiėmimo vietos.

„Čia vėl gi siūloma pasinaudoti patirtimi, kuri buvo pavasario karantino metu, kai veikė iš esmės tos prekybos ar paslaugų įstaigos, kurios teikė būtinąsias, labai reikalingas prekes ir paslaugas, kur nėra rizikos dėl artimo kontakto“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Švietimo įstaigos dirbs nuotoliniu būdu, tačiau darželiai turės priimti vaikus, jei jų tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Uždraustos bet kokios kontaktinio pobūdžio paslaugos, o apgyvendinimo paslaugos gali būti teikiamos tik izoliacijai.

Nuo trečiadienio bus draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje. Šis draudimas galios iki sausio 3 dienos.

„Siūlome remtis ta patirtimi, kuri buvo pavasarį, velykiniu laikotarpiu, kai buvo ribojamas judėjimas tarp skirtingų savivaldybių, išskyrus jeigu ten yra turimas nekilnojamasis turtas, bet bendras principas, kurį siūlome nustatyti – nutarėme, kad šeimos laikytųsi savo gyvenamosios vietos, nebent išvykti yra būtina“, – sakė premjerė.

Taip pat įvedamas draudimas išvykti iš namų, nebent tai susiję su darbu, apsipirkimu parduotuvėje, vykstama į laidotuves, gydymo įstaigą, prižiūrėti savimi pasirūpinti negalinčių asmenų. Vienos šeimos nariams bus galima išvykti pasivaikščioti atviroje vietoje.

Pasak I. Šimonytės, išimtis leisti išvykti pasivaikščioti padaryta siekiant, kad pernelyg nenukentėtų žmonių emocinė būklė.

Uždrausta bendrauti ne su savo namų ūkio gyventojais, išskyrus neatidėliotinus atvejus. 

„Yra siekiama sumažinti kontaktų skaičių, todėl ir buvęs sprendimas Vyriausybės dėl dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių tarpusavio kontaktų yra keičiamas ir siūlomas principas, kad bendravimas liktų vienos šeimos ribose“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Taip pat nebebus leidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, tačiau toliau galės vykti aukšto meistriškumo sporto pratybos.

„Yra siūloma atsisakyti išimties dėl individualių fizinio aktyvumo užsiėmimų, kaip turinčių artimą kontaktą ir keliančių tam tikrą papildomą riziką“, – sakė I. Šimonytė.

Šios sąlygos galios iki sausio 31 dienos.

Pasak I. Šimonytės, jeigu situacija pagerėtų anksčiau, galėtų būti svarstomas karantino sąlygų peržiūrėjimas jas sušvelninant.

„Dėl tikrumo ir mažesnio blaškymosi yra siūloma patvirtinti šiuos apribojimus iki sausio 31 dienos. Nors tai atrodo gana ilgas laikotarpis, bet ekspertų siūlymu, laikotarpis nuo penkių iki septynių savaičių yra pageidautinas ir mano pačios vertinimu, vis dėlto geriau yra turėti iš karto maksimalų laikotarpį, jeigu taip galima pasakyti tokiomis netikromis sąlygomis, ir vėliau netikėtai situacijai galbūt klostantis geriau arba atsiradus kitoms kontrolės priemonėms ir įrankiams, tiesiog persvarstyti apribojimų atšaukimą negu nuolat laikyti visuomenę įtampoje, kas kažkiek laiko pratęsinėjant iš esmės tas pačias priemones“, – kalbėjo ji.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, jog biudžete bus numatomos priemonės suteikti paramą darbuotojams ir verslui, nukentėsiantiems nuo apribojimų.

Pasak jos, konkrečios priemonės bus pristatytos artimiausią savaitę. Ji tikino, jog žmonės ir verslas nebus palikti nuošalyje. Tai, kad biudžete bus numatytos lėšos kompensuoti už įvedamus suvaržymus, patvirtino ir I. Šimonytė.

Autoriai: Vaidotas Beniušis, Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

183 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
30 dienas (-ų)

Matot patikeciau bet yra tokiu dalyku kur net nesuvokisma kaip vedama statistika buvo toks atvejas numire tevukas dirbom svedijojo su bendradarbiu viskas ten ir prasidejo isvaziavo namo laidoti tevuko nuvaziavo pasimti kuno nezinau kur vot bet buvo taip atvazevo pasimti i morga ir sako jam norit pasimti kuna sendien rasom korono virusa priesingu atveju kuna atgausit tik po 10dienu vot tai teko pasyrasiti kad sirgo korono virusu taigi tokiu atveju labai daug girdeti o cia is ameniuniu draugu tikras faltas grizo is aglijos pailseti namo atostogu skanbino trupoju numeriu uzsiregistruoti testiui nu dasiskanbino po dveju dienu uzsiregistravo bet atsitiko taip… Skaityti daugiau

Valodze
Valodze
1 mėnesį

nevisai supratau, tai vienam pasivaikscioti trumpam bent galima iseiti?

Klausimas
Klausimas
1 mėnesį

O kaip su sienomis, ar atvykti galima iš užsienio?

LT
LT
1 mėnesį

gal jau atsibus zmones ir prades streikuoti !

Tomas
Tomas
1 mėnesį
Atsakinėti į  LT

Del ko atsibus? Kad mirsta zmones?

Ana
Ana
1 mėnesį
Atsakinėti į  Tomas

Atsibuskit ir migla nuo akiu nusivalykit.Zmones mirsta kiekviena diena ir be koronos.Ypac kai daktarai visiem bandom ja prirasyti turi ar ne

Tomas
Tomas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ana

Nensusisneke. Taip kiekviena diena, bet ne 80% didesniu kiekiu. o idomu ar tu jau sirgai?

Dziuljeta
Dziuljeta
1 mėnesį
Atsakinėti į  Tomas

O, kaip sužinot, kiek prieš koroną žmonių mirdavo Lietuvoj.

Rokas
Rokas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ana

ana galva prasitrink

ttttt
ttttt
1 mėnesį
Atsakinėti į  LT

tamsta galima atsekti pagal Jusu IP adresa,,,galvok pries rasant

Horse
Horse
1 mėnesį
Atsakinėti į  LT

yees!!!

Rokas
Rokas
1 mėnesį
Atsakinėti į  LT

daunas esi totalus. matyt pasalpinis

Daiva
Daiva
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rokas

Kai patys susirgs ir perneš tą ligą ant savo kailio, tada pažiūrėsim kaip kalbės.

Kaunas
Kaunas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Daiva

Ponia Daiva. Pagal Jūsų komentara sprendžiu, kad Jūs toki asmeni papažystat…
Turiu labai dideli prašyma!
Būkit gera, ar galėtumėt mane su juo supažindint. Nereikia akis i aki – užtenka per interneta. Kalbu tikrai nuoširdžiai!!!
Aš tuo klausimu žmogus esu dvejojantis.
Bet jei jis mane paprotintu,aš tikiu, kad mano nuomonė pasikeistu. To pasekoje, pasikeitus mano nuomonei, pasikeistu ir atitinkantys mano veiksmai siekiant sustabdyti virusa. Taip padėtumete ne tik man, bet ir tūkstančiams kitų. Iš anksto dėkuj!
P.S. “Besimptomiu” – nesiūlyti…

Tomas
Tomas
30 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Kaunas

Gerai paraset ar atrase

Back to top button