Pernai po remonto atgijusi ir nauja restoranų po atviru dangumi alėja tapusi Savičiaus gatvė per socialinius tinklus paskelbė pagalbos prašymą. Gatvėje veikiantys barai ir restoranai baiminasi, kad kelių kaimynų prašymu jiems iki 22 val. gali būti apribotas darbo laikas, o tai reikštų gatvės žlugimą.
„Vilniaus savivaldybė svarstys kelių Savičiaus gatvės gyventojų prašymą apriboti visose Savičiaus gatvėje esančiose kavinėse, baruose ir restoranuose prekybos alkoholiu laiką iki 22:00 val.
Tai reiškia, kad čia esantys barai ir restoranai tiesiog nebegalės išsilaikyti ir juos teks uždaryti.
Dvi vasaras iš eilės kartu su Jumis kūrėme unikalią erdvę ir atmosferą Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams – erdvę, kurioje jie galėjo bendrauti, susitikti ir būti kartu. Daugiau nei dvejus metus mes visi stengėmės padaryti Savičiaus gatvę viena gražiausių Vilniaus senamiesčio gatvių: gyvą, „kvėpuojančią“ ir patrauklią visiems.

Vilniaus savivaldybei priėmus sprendimą apriboti prekybos alkoholiu laiką iki 22:00 val. Savičiaus gatvėje, gali būti sukurtas precedentas, kad keli gyventojai gali uždaryti beveik visus jų gatvėje esančius barus ir kavines.
Vilnius gali tapti vienintele Europos sostine, kurios centre, Senamiestyje, po 22:00 val įsiviešpatauja ramybė. Ar mums, kaip miestui, tikrai nereikia turistų, tikrai neimponuoja svečių atsiliepimai ir žavėjimasis jaukiu ir europietišku miestu? Ar tikrai mes norime, kad Savičiaus gatvė vėl taptų eiliniu tranzitu – trumpesniu keliu išvažiuoti iš Senamiesčio? Ar tikrai Vilniaus Savičiaus gatvės verslas, išgyvenęs vasaros statybas ir per bendruomeniškumą, kooperavimąsi ir inovatyvias idėjas tėra vertas kelių gyventojų skundų ir uždarymo?
Mes prašome jūsų visų palaikymo – jei norite ir toliau džiaugtis gyva Savičiaus gatve, spauskite „Dalyvauju“ (arba “going”)“ – savo pagalbos prašime rašo Savičiaus gatvės verslininkai.
Jei norite palaikyti ir prisidėti prie to, kad Savičiaus gatvė liktų tokia, kokia yra prisijunkite čia: https://www.facebook.com/events/317436722391463/
Savičiaus gatvė unikali tuo, kad nuo balandžio iki lapkričio, savaitgaliais gatvėje draudžiamas automobilių eismas ir gatvė tampa pėsčiųjų gatve.
MIV deklaruojama misija, iš skilties “Apie mus”: “(…) analizuoti temas, kur reikia konstruktyvios kritikos, patarimų, įžvalgų”. Suprantu, kad verslas verslui akies nekerta, bet kai visas straipsnis yra ištisinė vienos pusės postringavimų citata su agitavimu ją remti, net nebandant imituoti gilinimosi į šią situaciją iš kitos pusės, tai kur čia konstruktyvumas? Gal MIV pats laikas peržiūrėti savo misiją, arba bent jau prie straipsnio pažymėti “reklama” arba “užsakyta ir apmokėta organizatorių”?
O jūs pabandykite pagyventi senamiestyje, kur ant kiekvieno kampo barai neleidžia miegoti naktimis. Mes juk turime teisę miegoti naktimis, ar jau nebe? Kiek buvo kreiptasi ir į policiją ir į savivaldybę, bet rezultato jokio. Kodėl tie barai nesikrausto į miegamuosius rajonus? O kodėl mes turime su jais taikstytis?
Norite miegoti – kelkites į miegamajį rajoną 😀
Miestas tai ne miško parkas. Miestas turi būti gyvas.
Tamsta, ar tik pats ne miško parke miegate?
bandau – gyvenu (ties “Būsi trečias”/”Misterija”), miegu, kartais tuose baruose apsilankau, viskas puiku, tam ir yra senamiestis! nes žinojau, kur atsikrausčiau. visokioms davatkoms, žinoma, nepatariu
Man tos gatvės šurmulys tikrai unikalus dėl išlaisvinančio, taisykles laužančio pojūčio. Nežinau, kur dar taip galima išsikrauti prie bačkutės alaus, tikras kontrastas gretimoms gatvėms, nurungia ir Vilniaus gatvės prieigas. Net daug matę kolegos ir draugai iš laukinių vakarų stebėjosi:) Tiesą sakant, kaskart keliaudami ten vis abejojome, ar dar berasim, ar nebus kam saugikliai iššovę, ir šia tau… tikrai nuoširdžiai užjaučiu gyventojus, bet gal reikėjo geriau pagalvoti prieš duodant sutikimą. O verslininkai šaunuoliai, iš straipsnio galima pasimokyti, kaip daryti spaudimą pajungiant viešuosius ryšius ir romantiškai apipavidalinti savo interesus, nors tai gal ir nelabai ką bendro su deklaruojamais gėriais turi. Belieka tik… Skaityti daugiau