Aktualijos

Izoliuotis ir toliau reikės grįžtant iš Lichtenšteino, Šveicarijos, JK

Izoliuotis ir toliau reikės į Lietuvą atvykstantiems iš Lichtenšteino ir Šveicarijos, taip pat iš trečiųjų valstybių, įskaitant ir Jungtinę Karalystę (JK), penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip ir anksčiau, atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės atvykę į Lietuvą privalo izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso ir gauti neigiamą atsakymą.

Tuo metu atvykstantiems iš JK bei Pietų Afrikos Respublikos dėl šiose šalyse aptiktų koronaviruso mutacijų  ir toliau galios griežtesni reikalavimai: keliautojai turės ne tik atlikti tyrimą dėl koronaviruso, bet ir nepriklausomai nuo tyrimo rezultato izoliuotis dviem savaitėms. Išimtys taikomos tik medicinos, IT, transporto srities darbuotojams, inžinieriams ir kitiems – jiems pakanka neigiamo tyrimo rezultato.

 

Iš kitų trečiųjų šalių atvykusieji privalo izoliuotis arba atlikti tyrimą Lietuvoje, gavus neigiamą atsakymą, 10 dienų rekomenduojama apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Izoliuotis nereikia tik keliavusiems tranzitu per paveiktas šalis.

Atvykstantieji lėktuvais ir kitu transportu tarptautiniais reisais privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir pateikti vežėjui anketos QR kodą. Kitais atvejais, kai vykstama savo transportu, NVSC reikia užsiregistruoti per 12 valandų nuo atvykimo.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button