Vilnius pirmasis Lietuvoje dar 2015 m. ėmęsis vaikų globos namų pertvarkos, sparčiai siekia užsibrėžtų tikslų uždaryti vaikų ir kūdikių globos namus – išformuoja jau trečiuosius iš keturių sostinėje buvusių vaikų globos namų. Miesto Tarybos nariai neseniai pritarė, kad būtų perkamas apie 300 kv. m namas dar vienai 8 vaikų šeimynai, kuri bus jau septintoji nedidelė šeimyna, kuri įsikuria jaukiuose namuose ar bute ir gyvena bendruomenės apsuptyje, lanko prie namų įsikūrusias mokyklas ir darželius. Per 2019 m. suplanuota įsigyti dar du būstus, kuriuose apsigyvens keletas šeimynų, ir „Gilės“ vaikų globos namai bus galutinai išformuoti.

„Vaikams ypač svarbu augti aplinkoje, kuri būtų artima šeimai, mokytis bendrauti su kaimynais, patiems gaminti maistą ir tvarkyti namus, tapti savarankiškais. Džiaugiuosi, kad ir vis daugiau vilniečių nori įsivaikinti ar globoti vaikus. Nuo reformos pradžios Vilniuje iš vaikų globos namų į šeimas iškeliavo beveik 400 vaikų. Nemažiname reformos tempo ir skiriame jai atitinkamą finansavimą – šiemet vaikų globos sistemos pertvarkai numatėme net 6,9 mln. eurų.“  – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Per 2016 metus įvaikinti 64, o globoti paimti 86 vaikai. 2017 metais šis skaičius augo – įvaikinti 65 vaikai, o globoti paimti 107. 2018 metų pirmąjį pusmetį įvaikinti jau 33, o paimti globoti – 43 vaikai. 

Nuo reorganizacijos pradžios, išformuojami treji vaikų globos namai – „Minties“, „Žolyno“ ir baigiama reorganizacija „Gilėje“. Likę Antakalnio globos namai, kuriuose dabar globojami 36 vaikai, pakeis savo veiklos specifiką – išėjusius iš globos namų jaunuolius mokys savarankiško gyvenimo. Išformuotų vaikų namų pastatus savivaldybė efektyviai naudoja vaikų lopšeliams-darželiams įkurti.

Šių metų vaikų globos sistemos pertvarkai Vilniaus miesto savivaldybė biudžete yra numačiusi net 6,9  mln. eurų. Tai 1,3 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais (5,6 mln.). 4,6 mln. eurų yra skiriama nevyriausybinių organizacijų teikiamoms socialinėms paslaugoms vaikams, pagalbai įtėviams ir globėjams, darbui su šeimomis, patiriančiomis socialinės rizikos veiksnius. 

Sostinės savivaldybė didelį dėmesį skiria įvaikinimo bei globos skatinimui – keturios nevyriausybinės organizacijos (labdaros ir paramos fondu SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, VšĮ „Pagalbos paaugliams iniciatyva“, VšĮ SOTAS, „Žiburio“ labdaros ir paramos fondu) pagal sutartis teikia socialines, psichologine paslaugas vaikų globėjams, įtėviams taip pat ruošia būsimus globėjus ir skleidžia informaciją apie įvaikinimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist