Aktualijos

Į Vilnių atvyksta legendinio mokslininko Hawkingo dukra

Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei patektumėte į juodąją skylę? Kadaise vienas garsiausių pasaulio mokslininkų Stephenas Hawkingas atsakė, jog virstume spagečiais. Būtent šis atsakymas tapo postūmiu jo dukrai žurnalistei, novelistei, švietėjai bei filantropei Katerinai Lucy Hawking šmaikščiai rašyti kosmoso ir mokslo tematika.

Paprastai ir aiškiai apie kosmosą, laiką, fiziką bei mokslą žmonėms pasakoti pradėjo S. Hawkingas, o vėliau jo pėdomis pasekė ir dukra. 2007 metais kartu su tėvu L. Hawking išleido knygą vaikams „Džordžo slaptasis Visatos raktas“. Šiandien novelistė yra išleidusi jau šešias knygas apie Džordžo keliones bei pelniusi ne vieną apdovanojimą už mokslo populiarinimą vaikams.

Unikalią progą iš garsiosios mokslo populiarintojos išgirsti apie kosmoso paslaptis, mokslą bei švietimą, turės visi, apsilankę didžiausio Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalio LOGIN renginiuose rugsėjo 24-25 d.. Mokslininkė kalbės „Progress makers“ renginyje, o kitų renginių dalyviai galės matyti jos pranešimo tiesioginę transliaciją. Viena pagrindinių LOGIN pranešėjų Lucy Hawking pasirodys rugsėjo 25 dieną.

 

„Progress makers“ renginio rėmėju šiemet tapo vienas didžiausių Lietuvoje komercinių bankų SEB, tęsiantis bendradarbiavimą su festivaliu LOGIN. „Naujausi mokslo atradimai, technologijos ir jų paprastas ir kūrybiškas pritaikymas kasdienybėje yra labai svarbus šiuo metu. Todėl labai džiaugiamės, kad galime prisidėti prie šio renginio ir supažindinti lankytojus su žmonėmis, kurie yra progreso variklis. Šiemet visi, pasirinkę „Progress makers“ renginį, galės išvysti vieną žinomiausių šių laikų švietėjų, kuri apie progresą sugeba papasakoti paprastai ir lengvai ­– taip, kad suprastų visi klausantys“, – sako Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė.

Novelistė baigė rašyti ir tėvo nebaigtą knygą „Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus (angl. „Brief answers to the big questions“) ir tęsia jo kitus darbus. Stephenas Hawkingas paliko tokią įtaką žmonėms, kad tiek prie knygos užbaigimo, tiek prie kitų jo filantropinių veiklų prisideda ir užtikrina tęstinumą daug kitų žymių žmonių: S. Hawkingą filme vaidinęs Oskaru apdovanotas aktorius Eddie Redmayne, Nobelio fizikos srityje laimėtojas Kip Thorne bei kiti. Dalis pajamų už knygos pardavimus atitenka Motorinių neuronų ligų asociacijai – būtent šia liga ir sirgo S. Hawkingas.

Organizatoriai neseniai skelbė ir apie kitus pranešėjus: „Game changers“ renginyje bus galima išgirsti Markusą Villigą, kuris sėdėdamas mokyklos suole ir būdamas vos 19 metų sugalvojo pavežėjimo platformos „Taxify“ idėją; unikalią progą iš garsiosios neuromokslininkės dr. Urtės Neniškytės išgirsti apie smegenų galimybes ir ne tik, turės visi, apsilankę „Curious minds“ renginyje; Romanas Zontovičius, savaeigių transporto priemonių kūrėjų „Waymo“ inžinierius, „Future creators“ renginio dalyviams pasakos apie transporto rinkos inovacijas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button