Aktualijos

Į skiepijimo prioritetus įtraukiami švietimo darbuotojai, abiturientai ir kitos grupės

Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybei pristatė skiepijimo tvarkos pokyčius, į prioritetinį sąrašą, be kitų, planuojama įtraukti švietimo darbuotojus, trenerius, abiturientus, parduotuvių darbuotojus.

„Akivaizdu, kad dar nėra ta stadija, kai vakcinų yra tiek, kad būtume arti masinės vakcinacijos, tai vis dar tolimesnės sekos keisis eigoje ir pagal tai, kaip matysime tiekimus ir vakcinų naudojimą“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Į prioritetus įtraukti asmenys, teikiantys paslaugas švietimo įstaigose: dirbantys arba teikiantys paslaugas švietimo įstaigose, įskaitant vykstančius vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, laisvuosius mokytojus ir asmenis, teikiančius švietimo paslaugas ir kitas paslaugas švietimo įstaigose.

 

„Juos siūloma įtraukti siekiant užtikrinti, kad visi švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose dirbantys ar juose paslaugas teikiantys asmenys būtų paskiepyti ir taip būtų pasiruošta visą ugdymą artimiausiu metu pradėti vykdyti nenuotoliniu būdu“, – teigia ministerija.

Į prioritetus įtraukti ir abiturientai, kuriems vyksta gyvos konsultacijos, taip pat treneriai, kuriems leidžiama vykdyti nenuotolinio vaikų švietimo užsiėmimus, sveikatos mokslų studentai, dirbantys vaistinėse ir gydymo įstaigose.

Prioriteto tvarka bus skiepijami į užsienio šalis vykstantys diplomatinių atstovybių darbuotojai ir jų šeimų nariai, į užsienį dalyvauti sporto renginiuose vykstantys aukšto meistriškumo sportininkai, į „Euroviziją“, Venecijos architektūros bienalę vykstančių delegacijų nariai.

 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, jog būtų siūloma leistis vakcinuotis merams ir administracijos vadovams bei taip „demonstruoti pavyzdį“.

Taip pat patikslinta jaunesnių nei 65-erių asmenų, turinčių rizikos sveikatos veiksnių, grupė. Į ją įtraukti donoro transplantacijos laukiantys asmenys, per penkerius metus onkologinėmis ligomis sirgusieji, asmenys, turintys tam tikras imunodeficitines būkles, taip pat žmonės, turintys nuolatinės slaugos poreikį.

Į prioritetines gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių žmonių kategoriją įtraukti parduotuvių darbuotojai, kontaktuojantys su klientais.

 

„Atkreipiame dėmesį, kad šios grupės asmenų skaičius nėra žinomas, nes tokių susistemintų duomenų nėra. Šiuos darbuotojus paskiepyti bus labai sudėtinga ir pareikalaus daug asmens sveikatos priežiūros įstaigų laiko ir darbo sąnaudų, nes nebus galima pasitelkti registracijos sistemos šiuos asmenis atpažinti, t.y. nustatyti, kad jie kontaktuoja su kitais asmenimis ir funkcijų negali vykdyti nuotoliniu būdu)“, – Vyriausybei pateiktame dokumente rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

Visoms prioritetinėms grupėms priskiriami asmenys bus skiepijami nuo vyriausių asmenų.

Prioritetines grupes tvirtina sveikatos apsaugos ministras, tačiau jis pasitarime sakė norintis pristatyti ir pasitarti su Ministrų kabinetu.

 

„Prioritetus nustatome sveikatos apsaugos ministro įsakymu, tačiau kai kuriais klausimais pasitariame ir su visu kabinetu“, – sakė jis.

Vidaus ir krašto apsaugos ministrai pasitarime paragino sparčiau vakcinuoti policijos pareigūnus, užtikrinančius karantino kontrolę užkardose. Premjerė teigė, kad šiuos siūlymus, atsižvelgus į vakcinų tiekimą ir skiepijimo tempus, įvertins ministerija.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Danutė
Danutė
29 dienas (-ų)

Sveiki, įdomu, kas atsakys, jei po skiepo bus rimtos, šalutinės pasekmės?

Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button