Aktualijos

I. Šimonytė: Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės

Sekmadienį padėtas kertinis akmuo Vilniaus lenkų kultūros namų priestato statyboms. Ceremonijoje dalyvavo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Vilniuje viešintis Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Vilniaus lenkų kultūros ir kūrybos namuose jau du dešimtmečius veikia per 30 Lietuvos lenkų organizacijų. Neabejojama, kad po rekonstrukcijos jų čia galės įsikurti dar daugiau. Suvalkuose gyvenantys lietuviai pernai taip pat padėjo pamatus tikro kultūros centro kūrimui. Labai vertinamas Lenkijos institucijų dėmesys ir parama šiam projektui.

Pasak Premjerės, Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo.

 

„Esate aktyvūs Lietuvos piliečiai. Lietuva – mūsų visų: lietuvių, lenkų ir kitų čia gyvenančių tautų namai, kuriuos kartu giname, kuriame ir puoselėjame. Kūryba, kultūra ir meniniai projektai suartina bendruomenes ir padeda geriau pažinti vieni kitus, o į save pačius pažvelgti iš šalies. Simboliška, kad šiuo metu MO muziejuje eksponuojama paroda „Sunkus amžius“, pristatanti mūsų tautoms bendrus išgyvenimus garsių Lenkijos menininkų, tarp jų, ir Vilniuje gimusio ir augusio lenkų tapytojo Andrzejaus Wróblewskio akimis. Kiekvienuose namuose pasitaiko ir ginčų, bet šiandien esu čia, kad dar kartą pakviesčiau atvirai kalbėtis visomis temomis. Neabejoju, kad geranoriškai bendradarbiaudami ir pasitikėdami vieni kitais galėsime pasiekti reikalingų pokyčių“, – Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojama I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė visus nuoširdžiai pasveikino su pirmadienį minima Lenkijos nacionaline diena – Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios konstitucijos, pirmosios – mūsų žemyne – ir antrosios pasaulyje rašytinės konstitucijos 230 metų sukaktimi.

„Lietuva ir Lenkija per šimtmečius pasiekė daug bendrų pergalių. Kartais, deja, tekdavo patirti ir skaudžius pralaimėjimus. Išmokome, kad esame stipresni, būdami kartu. Džiaugiuosi, kad pirmojo aukščiausio lygio vizito į Lietuvą šiemet atvyko mano kolega Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis. Labai vertiname Jūsų asmeninį indėlį į dvišalių santykių plėtrą“, – kalbėjo premjerė, pridurdama, kad ir toliau bus aktyviai dirbama puoselėjant puikius valstybių santykius ir stiprinant strateginę partnerystę. Tuo, pasak I. Šimonytės, pirmiausia suinteresuoti Lietuvoje gyvenantys lenkai ir Lenkijoje gyvenantys lietuviai.

 

„Lietuvos ir Lenkijos stiprus balsas ir glaudus veiksmų koordinavimas taip pat reikalingi demokratijos ir laisvės plėtrai Europos kaimynystėje. Viliuosi, kad Baltarusijos žmonės, taip pat ir lenkų bei lietuvių bendruomenės kaimyninėje šalyje irgi kuo greičiau sulauks dienos, kai galės patys kurti savo ateitį“, – pažymėjo premjerė I. Šimonytė.

„TVP Wilno“ komandai, kaip nurodoma Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime, ministrė pirmininkė palinkėjo, kad būsimoje studijoje kuriama produkcija plėstų akiratį žiūrovams Lietuvoje ir už jos ribų, taip pat patikino, jog Lietuvos Vyriausybė sieks ir ateityje užtikrinti kitų lenkiškų programų retransliavimą Lietuvoje.

Naujajame Vilniaus lenkų kultūros namų priestate bus įrengti viešbučio kambariai, scena ir kambariai, skirti lenkų televizijos ,,TVP Wilno“. veiklai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
11 dienas (-ų)

Idomu kokia dalis Lenku Lietuvoje yra lojalus valstybei? nes kiek sutinku tai vatnikai totalus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button