Aktualijos

I. Šimonytė pritaria kaukių dėvėjimo pakeitimams: teks įvesti karantiną

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl blogėjančios pandeminės situacijos reikėtų grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo patalpų viduje. Jos teigimu, šį klausimą trečiadienį svarstys jos vadovaujama Vyriausybė.

„Turbūt, kad reikėtų. Apie tai kalbėsime rytoj. Labai gali būti, kad tai bus vienas iš didesnių pokyčių, kuriuos Vyriausybė siūlys nustatyti“, – Seime žurnalistams sakė premjerė.

„Turbūt tuo tikslu reikės vėl įvesti karantiną, kadangi, kaip žinoma, pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, yra suprantamos kaip kažkas, ko visiškai nebūtina laikytis. Nors rekomendacija tam ir yra rekomendacija, kad jos laikytis yra labai rekomenduojama“, – ketinamus įvesti pakeitimus komentavo Vyriausybės vadovė.

 

Apie tai, kad gali būti grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas patalpų viduje, kiek anksčiau užsiminė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

I. Šimonytė pažymėjo, kad tokį sprendimą priimti būtina, nes, sprendžiant iš visuomenės elgsenos pandemijos metu, tarsi ir nebelieka kitos išeities.

„Jei negalime įtikinti ar išprašyti, ar kažkaip kitaip susitarti su žmonėmis, kad jie saugotųsi patys ir savo iniciatyva, tai tuomet belieka nustatyti tokį reikalavimą“, – sakė premjerė ir tikino, kad trečiadienį susirinkusi Vyriausybė neturėtų pateikti daugiau staigmenų.

 

„Rytoj (Vyriausybėje – ELTA)  turėsime diskusiją. Kokius sprendimus priimsime rytoj, rytoj ir susitarsime. Bet neturėtų būti kažkokių netikėtų sprendimų. Rytoj yra numatyta neformali ministrų diskusija (…) Dėl to, ką dar galime padaryti, kad daugiau žmonių pasiskiepytų, kad atvejų plėtra būtų bent kažkiek suvaldyta tam, kad mūsų sveikatos sistema atlaikytų nepasiskiepijusių pandemiją“, – sakė Vyriausybės vadovė, pažymėdama, kad, ko gero, privalomas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose yra paprasčiausias būdas bandyti keisti sudėtingą epidemiologinę situaciją.

„Turbūt paprasčiausias ir aiškiausias reikalavimas būtų visgi kaukes dėvėti uždarose patalpose, nes atvejų skaičius dabar tikrai jau yra gana didelis“, – sakė I. Šimonytė.

Benas Brunalas (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Demented Are Go
Demented Are Go
23 dienas (-ų)

Sorryzzz, ne į temą. Pažiūrėkite, gerb. skaitytojai, į balsavimą “Kaip vertinate Vilniaus merą Remigijų Šimašių?”…
Ar Jums nieko neprimena??? Tūkstančiai “skaitytojų” balsuoja už šimašiuką, nors šio portaliukščio lankomumas yra žemiau plintuso.
Tyliai įtariu, kad už niekingą merą balsavo pats šio portaliukščio direktorius Donatas Andrijauskas tūkstančius kartų, nes Naujosios medijos grupė, UAB turi vieną oficialų darbuotoją… Na, matyt, tas balvonas Donatas turi naudos iš Vln savivaldybės…

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
26 dienas (-ų)

sociopatė.

Vytautas
Vytautas
26 dienas (-ų)

O pasai, skiepai nepadėjo? Kaip taip gali būti..?

D. S.
D. S.
26 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vytautas

Padejo tiem kas pasiskiepijo, o ne antivaksiniem debiloidam.

Rimantas
Rimantas
26 dienas (-ų)
Atsakinėti į  D. S.

Tau jau niekas nepades besmegeni mešlo gabale. Eik vakcina dar skiepobuse kokiam susivaryk gal pridusi pagaliau ir nerasinesi nesamoniu.

Paskutinį kartą redaguota 26 dienas (-ų) (Rimantas)
D. S.
D. S.
26 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Rimantas

Kai pats ar artimieji negales prakvept susirges, prisiminsi ir mane ir vakcina, bet bus per velu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button