Aktualijos

I. Šimonytė pripažįsta: jau pirmadienį galimi nauji karantino ribojimai

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia dar penktadienį planuojanti kuo skubiau susisiekti su ekspertais ir aptarti karantino griežtinimo priemones. Nors ministrė pirmininkė kol kas dar negali pasakyti, ar nuo pirmadienio Lietuvoje bus įvesti nauji karantino ribojimai, tačiau teigia, kad tokios galimybės atmesti nereikėtų.

„Ketinu per valandą ar pusantros susisiekti su tais ekspertais, kuriuos greituoju būdu sugebėjau šiandien įkalbėti pasijungti diskusijai dėl to, kokių reikia papildomų priemonių, kad mes galėtume tą situaciją bent jau kažkokiu laiku grąžinti į valdomą“, – žurnalistams Seime penktadienį teigė I. Šimonytė.

Paklausta, kokių pokyčių galima tikėtis ateinantį pirmadienį, premjerė akcentavo kol kas nieko negalinti konkrečiai pasakyti. Visgi I. Šimonytė neatmetė to, kad griežtesni karantino pokyčiai nuo pirmadienio yra galimi.

„Nieko konkrečiai dabar pasakyti negaliu, bet tikrai negaliu garantuoti, kad pokyčių per savaitgalį nebus. Nes tam ir susitinkame su ekspertais, kad būtent tą situaciją aptartume“, – sakė ministrė pirmininkė.

Tarp situaciją galinčių stabilizuoti sprendimų Vyriausybės vadovė paminėjo paramą gydymo įstaigoms bei Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir tinkamai parengti vakcinacijos planus.


„Sprendimai, kurie yra reikalingi pačiai situacijai stabilizuoti, bus ta prielaida, kuri leis mums jau išeiti į kažkokią geresnę situaciją. Ir, žinoma, pakeliui yra ir NVSC pajėgumai, gebėjimai pradėti normaliai tuos atvejus atsekti, ir vakcinavimo planai, kuriems įgyvendinti Vyriausybė taip pat turės dėti pakankamai pastangų“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerė priminė, kad ekspertai jau kurį laiką siūlė griežtinti karantino apribojimus, ir akcentavo, jog dar penktadienį, prieš priimant sprendimus, jau reikia įvertinti naujausius duomenis ir pasikeitusią situaciją.

„Kokių siūlymų, kokių sprendimų reikia dabar, mums jau reikia vertinti iš šios dienos žinojimo, iš šios dienos statistikos ir iš tų prognozių, kurias mes darome iš šios dienos statistikos, o ne iš savaitės senumo duomenų“, – pabrėžė I. Šimonytė.

„Deja, situacija yra gana dinamiška, ir labai gaila, kad ji dinamiška blogąja prasme“, – pridūrė premjerė.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button