Po gegužės 3-iosios gali būti daugiau atlaisvinimų gyventojams, kurie turi neigiamą COVID-19 testą, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Penktadienį kalbėdama žurnalistams Visagine ji pabrėžė, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pristatyto vadinamojo „Galimybių paso“ koncepcija apima ir jau patvirtintus palengvinimus persirgusiems bei pasiskiepijusiems nuo COVID-19, ir ateityje numato lengvatų galimybes atlikusiems testą. 

„Tai, be abejo, jau galėtų atsirasti jau po gegužės 3 dienos, taip reikėtų interpretuoti mano pasisakymus, nes dabar dviem savaitėm Vyriausybė sprendimus priėmė, per jas Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir kelios kitos ministerijos turi apsitarti ir susitarti dėl logistinių sprendimų. Nes galime pasakyti, kad taip, reikia turėti neigiamą testą, klausimas, ar mes turėsime testavimo pajėgumų, jų neplėsdami“, – svarstė premjerė.

Dar penktadienio vizito po savivaldybes pradžioje ji teigė, jog  turintieji neigiamą testą „galėtų aktyviau bendrauti, vienas pas kitą lankytis ir kai kuriomis kitomis veiklomis užsiimti kartu nekeldami vienas kitam rizikos“ ir kaip pavyzdį pateikė galimybę pietauti kavinės ar restorano viduje.

Vis dėlto, kad mechanizmas veiktų, I. Šimonytės teigimu, būtina numatyti, jog tiek atlikti testą, tiek ir sulaukti atsakymo gyventojai galėtų pakankamai operatyviai, „kad rizika būtų minimali“. 

„Kol kas aš tokių galimybių nematau, jeigu savivaldybės pasistengs tuos pajėgumus plėsti, ypatingai didžiųjų miestų (…), tada manau, kad tokia schema realistiškai galėtų pradėti veikti jau gegužės pradžioje. Kokioms veikloms – Vyriausybė dar turi susitarti. O tas pavyzdys dėl restoranų buvo tiesiog pavyzdys, kaip yra kai kuriose kitose šalyse“, – teigė I. Šimonytė.

Vyriausybė trečiadienį be kitų atlaisvinimų numatė palengvinimus žmonėms turintiems imunitetą: jie nuo balandžio 22 dienos galės rinktis iki 10 žmonių grupėmis, rengti šventes, ekskursijas, lankyti globos įstaigose ir ligoninėse esančius žmones. Leista nuomoti patalpas tokių žmonių šventėms.

Šie atlaisvinimai siejami su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rengiamu galimybių pasu. 

Ministerija teigia, kad toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas ir organizuoti renginius viduje, taip pat lauke, atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Kaip teigiama koncepcijoje, elektroninis dokumentas užtikrintų, kad asmuo yra pasiskiepijęs, persirgęs ir turintis imunitetą arba turintis neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

Ministerijos teigimu, testavimui tiktų greitieji antigeno testai arba PGR, testas galėtų būti vienkartinis arba atliekamas periodiškai, o testavimą apmokėtų valstybė. 

Numatyta, kad pasą per dvi-tris savaites turėtų parengti Registrų centras, tvarkantis e. sveikatos sistemą. Vėliau jis galėtų būti integruotas į Europos Sąjungos planuojamą imuniteto sertifikatą.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist