Aktualijos

I. Šimonytė neatmeta, kad gali būti pasiektas kriterijus karantinui įvesti

Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, kad Lietuvoje įsivyravus omikron atmainai, gali padidėti ir ligoninių užimtumas. Būtent reanimacinių lovų dėl COVID-19 pandemijos užpildymą Vyriausybė laiko kriterijumi, ar prireiks šalyje įvesti dar vieną karantino režimą. Todėl, akcentuoja premjerė, nors naujosios koronaviruso atmainos sukeltos ligos simptomai ir gali būti lengvesni, ligoninių užsipildymą gali paspartinti vienu metu susirgęs itin didelis skaičius gyventojų. O kad taip gali atsitikti, pažymi Vyriausybės vadovė, rizika yra didelė.

„Reikia labai aiškiai suprasti, kad 2×4 ar 4×2 yra tie patys aštuoni. Tai reiškia, kad gali būti taip, jog pati ligos eiga ir bus lengvesnė, tačiau vien dėl to, kad vienu metu susirgs daug žmonių, kurie, tarkime, turi riziką sirgti sunkiai, ligoninėms užsipildyti rizika yra labai didelė“, – teigė I. Šimonytė.

„Šiandien kriterijus, pagal kurį Vyriausybė savo sprendimus dėl karantino priimtų, yra gerokai žemiau tos ribos. Kriterijus, kurį mes buvome paskelbę, yra 240 (COVI-19 pacientų užimtų – ELTA) reanimacijos lovų (…). Tai šiandien mes turime užimtumą 90 lovų, kas yra gerokai mažiau. Bet mes puikiai žinome, kad labai sparčiai augant užsikrėtimo tempams, ligoninių užsipildymo tempas taip pat gali paspartėti ir prie tos ribos galime priartėti. Vien dėl to, kad gali vienu metu susidaryti daug užsikrėtusių žmonių, kurie serga sunkiai, tai reikia turėti mintyje“, – sakė premjerė.

 

„Turime kelias savaites, kad tie žmonės, kuriems reikalinga sustiprinamoji dozė, žmonės, kurie yra vyresni ir turi gretutinių ligų… Tikrai yra laikas suskubti ir pasiskiepyti sustiprinamąją doze“, – pridūrė I. Šimonytė.

Vyriausybė sieks išlaikyti atviras mokyklas

Savo ruožtu Vyriausybei, tęsė premjerė, šiuo metu svarbiausia užduotis yra išlaikyti atviras mokyklas bei nesutrikusį kritiškai svarbių įstaigų darbą.

 

„Vyriausybei šiuo metu svarbiausiai išlaikyti atviras mokyklas. Tai esant tokiai atvejų plėtrai kaip dabar, labai priklausys nuo tėvų atsakingumo. Vyriausybė priėmė sprendimą, kad kiekvieną penktadienį į namus bus išdalinami testai vaikams ir labai tikimės, kad tėveliai vaikus testuos, ar vaikai patys testuosis sekmadienio vakarą, tam, kad sergantys vaikai nekeliautų į mokyklas“, – teigė I. Šimonytė.

„Kitas Vyriausybės uždavinys yra užtikrinti, kad kritinės institucijos, įskaitant sveikatos apsaugą, bei kitos institucijos, kurios turi veikti, galėtų dirbti, nepaisant to, kad vienu metu gali susirgti daug personalo. Tai tuo tikslu bus keičiami izoliavimosi algoritmai“, – akcentavo Vyriausybės vadovė.

Pasak premjerės, šiuo metu ypač svarbu kiekvienai įmonei ir įstaigai racionaliai įvertinti artėjančios omikron atmainos sukeltos bangos galimą poveikį.

 

„Kitiems darbdaviams reikėtų (…) įsivertinti, kad yra didelė tikimybė, jog nemaža dalis kolektyvo vienu metu gali užsikrėsti. Todėl darbo perorganizavimai, kaip nuotolinis darbas, didelių kolektyvų nelaikymas vienoje vietoje, jei tai, žinoma yra įmanoma pagal darbo profilį… Būtų gerai tuo pasirūpinti iš anksto“, – sakė premjerė.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
6 dienas (-ų)

Dabar jau dauguma žmonių visai susigyveno su virusine realybe ir nebesibaimina to. Pasirodžiusi lengva viruso atmaina yra puiki galimybė spręsti reikalus ramiai, be panikos ir karantino

Melagiai
Melagiai
6 dienas (-ų)

“… tarkime, turi riziką sirgti sunkiai, ligoninėms užsipildyti rizika yra labai didelė“, – teigė I. Šimonytė.
…”
Tarkime, Menulis nukris ant Žemės. šimonitė, ding su visa savo šaika į Marsą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button