Aktualijos

I. Šimonytė: galiu patikinti – tam tikros paslaugos galės būti teikiamos nuo ateinančio pirmadienio

Premjerė Ingrida Šimonytė sako galinti patikinti, kad nuo ateinančio pirmadienio Vyriausybė leis pradėti veiklą nustatytus saugumo reikalavimus atitinkančioms prekybos vietoms, grožio salonams bei lauko treniruotėms. Ji taip pat priduria, kad teiginiai, jog Vyriausybė žadėjo priimti panašius sprendimus dar praėjusią savaitę, buvo klaidinga interpretacija.

„Praėjusią savaitę gal buvo tam tikra misinterpretacija, todėl, kad praėjusią savaitę tikrai buvo ketinama patvirtinti tik patį planą, bet ne sprendimus dėl konkrečių veiklų atlaisvinimo. (…) Tikrai įsipareigojimų dėl to, kad bus leista dirbti ypatingai praėjusią savaitę, taip pat ir šią savaitę, Vyriausybės vardu nelabai kas galėjo dalinti“, – LRT radijui sakė premjerė.

I. Šimonytė patvirtino, kad nuo kitos savaitės bus atidaromos žadėtosios individualaus kontakto paslaugos ir veiklos.

 

„Dabar mes turime sutarimą, vakar priimtą sprendimą, kad planas, kuris rytoj bus galutinai baigtas tvirtinti, (…) be kita ko, numato ir sprendimą, kuris bus priimtas rytoj. Todėl galiu sakyti su absoliučiu patikimumu: (…) tos paslaugos, kurios daugiausiai viešumoje buvo eskaluojamos pastaruoju metu, tarkime, kirpyklos, manikiūro ar kitos panašios paslaugos, tikrai laikantis saugumo reikalavimų nuo ateinančio pirmadienio galės pradėti būti teikiamos“, – sakė ji.

Anot premjerės, prieš pradėdami dirbti, atlaisvintų veiklų atstovai bus raginami pasidaryti COVID-19 testus mobiliuosiuose punktuose.

„Bus sudaryta galimybė tiems žmonėms, kurie pradės dirbti nuo pirmadienio, užsiregistruoti COVID-19 PGR testui savo savivaldybėje. Būtų labai gerai, jei žmonės, kurie nori būti absoliučiai saugūs dėl savo sveikatos būklės, tą testą padarytų ir ateitų dirbti absoliučiai žinodami, kad yra sveiki“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

 

„Norėtume, kad tas testas būtų atliktas kaip įmanoma arčiau veiklos pradžios. Reiškia, kad kalbama apie šios savaitės antrą pusę“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė teigė, kad, Vyriausybei nusprendus atlaisvinti minėtąsias veiklas, šiai tektų prisiimti atsakomybę pablogėjus epidemiologinei situacijai šalyje.

„Jei matytume, kad atvejų skaičius vėl didėja ir galėtume tą atvejų skaičių susieti su būtent šiuo veiklų atlaisvinimu, tuomet tai ir būtų ta situacija (kai prisiimtume atsakomybę – ELTA).

Stebėsime ją akylai, tiek bendrą dinamiką, tiek, tarkime, jei matysime, kad teigiamų testų didėja dėl kažkokių kontaktų paslaugų teikimo vietose ar prekybos vietose. Tuomet atitinkamai teks daryti išvadą, kad nepasiteisino šitas sprendimas“, – sakė ji.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs dėl prekybos veiklos, grožio paslaugų bei treniruočių lauke atlaisvinimo.

Monika Grigutytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button