Aktualijos

I. Šimonytė: apie masinę vakcinaciją galvosime, kai vyriausių asmenų skiepijimo tempai ims lėtėti

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad neplanuojama pradėti masinės vakcinacijos, kol yra pakankamai norinčių skiepytis senjorų. Pasak jos, pirmiausiai būtina koncentruotis į rizikingiausioje grupėje esančių asmenų vakcinaciją, o visiems norintiems leisti skiepytis tik tada, kai skiepijimo tempai 65 metų ir vyresnių asmenų grupėje smarkiai sulėtėtų.

„Aš suprantu, kad paprasčiausia būtų dabar leisti registruotis visiems ir savivaldybės bent jau pirmąsias savaites turėtų žmonių anšlagus, kurie nori skiepytis, bet mes turime įvertinti iš tokio visuomeninės naudos taško, kur yra mūsų didžiausi nuostoliai“, – atsakinėdama į žurnalistų klausimus Seime, sakė ministrė pirmininkė, pabrėždama, kad didžiausia COVID–19 viruso žala kyla ne dėl naujų užsikrėtimų, bet būtent dėl mirčių skaičių, kurių daugiausiai matoma būtent tarp vyresnių asmenų.

„Mūsų didžiausi nuostoliai yra ne atvejų statistika, ne tai, kad mes turime vienokius ar kitokius skaičius. Mūsų nuostoliai yra žmonės, kurie miršta. Jie daugiausiai yra nuo 65 plius“, – teigė I. Šimonytė, akcentuodama, kad trys ketvirčiai visų mirusiųjų yra būtent šioje amžiaus grupėje.

 

Ministrė pirmininkė tvirtino, kad šiuo metu vyriausių asmenų vakcinacijos tempai išlieka pakankamai geri, o nuo Velykų savaitgalio paskiepyta maždaug 70 tūkst. senjorų, todėl apie masinę vakcinaciją bus galvojama tuomet, kai vyriausių asmenų skiepijimo tempai ims lėtėti.

„Kai jau matysime, kad tempas labai smarkiai praradęs pagreitį, tada bus galima kalbėti apie kitus sprendimus“,– kalbėjo I. Šimonytė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button