Aktualijos

Į paveiktų šalių sąrašą įtrauktos visos pasaulio valstybės

Į paveiktų šalių sąrašą įtrauktos visos pasaulio valstybės, penktadienio vakarą pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta kelionių iš šių šalių tvarka įsigalioja nuo pirmadienio. 

Ministerijos teigimu, visiems keliautojams, atvykusiems iš šių valstybių, reikės turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 14 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą.

 

Visi asmenys, kuriems taikomos izoliacijos išimtys, privalės turėti numatytą išimtį įrodančius dokumentus (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą), kuriuos, pareikalavus, privalės pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams ar pareigūnams, atliekantiems tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Nuo pirmadienio, visuose oro uostuose ir jūrų uoste bus įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budės NVSC specialistai bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, kurie vykdys sustiprintą kontrolę.

Kontrolės metu bus tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus – pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato.

 

Be to, taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Remiantis Vyriausybės nutarimu dėl karantino, į Lietuvą užsieniečiams atvykti draudžiama.

Šis draudimas netaikomas Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano piliečiams, šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims bei kitais išimtiniais atvejais.

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button