Aktualijos

Gyventojai turės daugiau galimybių įsitraukti į savivaldybių sprendimus

Savivaldybės turės sudaryti sąlygas vietos gyventojams dalyvauti tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus. Jos turės informuoti ir konsultuotis su vietos gyventojais, vertinti ir viešinti konsultavimosi su jais rezultatus, įtraukti vietos gyventojus į sprendimų priėmimą.

Tai ketvirtadienį įtvirtino Seimas priimtomis Vietos savivaldos įstatymo pataisomis. Jomis parlamentarai padidino gyventojų įsitraukimą į vietos reikalų (savivaldos) sprendimą.

„Dažniausiai gyventojai turėdavo pasiimti iš savivaldybės tinklapio visą informaciją, dabar įvedame nuostatą, kad, jei yra klausimas, aktualus konkrečios vietos gyventojams – šalia ar jų kieme kažkas daroma, statoma, reikės eiti pas gyventojus, daryti susirinkimus, su jais tartis, kad gyventojai pritartų“, – sako Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė.

Su vietos gyventojais galės būti konsultuojamasi šiomis formomis: vietos gyventojų apklausa; vieši svarstymai, susirinkimai, forumai, diskusijos; konsultavimasis elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje.

Priimtomis pataisomis Vietos savivaldos įstatyme pakeista savivaldybės tarybos priežiūrą vykdančių subjektų (Etikos ir Antikorupcijos komisijų ir Kontrolės komiteto) pirmininkų skyrimo tvarka – jie bus deleguojami opozicijos, nebereikės dėl jų balsuoti savivaldybės tarybos posėdyje. Galiojant senajai tvarkai, pasitaikydavo piktnaudžiavimų, kuomet šių komisijų ir komitetų pirmininkai nebūdavo skiriami, dėl to kildavo tiesioginio valdymo įvedimo grėsmė.


„Būdavo didelių problemų su paskyrimais – opozicijai priklausančiais postais, pavyzdžiui, Antikorupcijos komiteto pirmininko. Pakeitimai reikalingi, kad ir opozicija nepiktnaudžiautų savo galiomis – jie tą patį asmenį, kuris nebūdavo patvirtintas, siūlydavo daugybę kartų“, – sakė G. Burokienė.

Įstatymo pataisos priimtos už balsavus 75 Seimo nariams, nė vienam nebuvus prieš, dviem parlamentarams susilaikius. Jos turėtų įsigalioti 2021 m. sausio 1 d. 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button