Aktualijos

Gripo vakcinų kasmet perkama vis daugiau

Šiemet 2019/2020 metų gripo sezonui buvo pasiruošta stipriau – iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto gripo vakcinai pirkti buvo išleista beveik 900 tūkst. eurų ir nupirkta net daugiau negu 144 tūkst. gripo vakcinos dozių.

Lyginant su praėjusių metų skaičiais, šių metų vakcinų kiekis beveik 13 tūkst. dozių didesnis negu pernai. Gripo sezonui buvo nupirkta keturvalentė vakcina.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė tikino, kad tokį vakcinų poreikį, skirtą rizikos grupių asmenų skiepijimui, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui nurodė pačios Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

 

Pasak L. Reinartienės, kasmet ne tik nuperkama vis daugiau vakcinos, bet ir daugiau jos įskiepijama. „Pernai iš Valstybinių ligonių kasų nupirktų 131 738 sezoninio gripo vakcinos dozių, buvo įskiepytos 129 096 dozės, o tai sudaro net 98 proc. nupirktos vakcinos kiekio“, – svarstė pašnekovė.

Valstybinės ligonių kasos atstovai teigia, kad kaip ir kiekvienais metais, nupirkta vakcina bus skiepijami rizikos grupių asmenys, kuriems susirgti gripu yra didžiausia tikimybė. Taip pat, ligonių kasų kompensuojama vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Svarbu žinoti, kad rizikos grupėms priklauso pensininkai, neščiosios, socialinės globos ir slaugos įstaigose gyvenantys asmenys bei sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, piktybiniais navikais.

 

Taip pat L. Reinartienė priminė, kad Lietuvoje rizikos grupių žmonės Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis yra skiepijami nuo 2008 – ųjų metų. „Ši sezoninė gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties, ypatingai rizikos grupės asmenims, kuriems gripas yra daug pavojingesnis“, – teigė pašnekovė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
No US Childhood Vaccines Were Placebo Tested
No US Childhood Vaccines Were Placebo Tested
1 metus

tiek anti-niuksų ir nei vieno argumento – viskas tuom ir pasakyta.

rekomenduoju:
rekomenduoju:
1 metus

– Dr. Sherri Tenpenny
– Dr. Suzanne Humphries
– Dr. John Bergman
– laida: The High Wire with Del Bigtree
– Children‘s Helath Defense with Robert F. Kennedy, Jr.
– Dr. Christopher Exley about aluminum
– ir daugelis kitų

video, kuris parodo tiesą:
video, kuris parodo tiesą:
1 metus

“Pilietinis tyrimas” – Skiepai, vaistai ir ligos – 2019.04.15

:D:D:D
:D:D:D
1 metus

galite nesivarginti komentare pateikti info apie skiepų žalą, nes moderatorius – nepraleis. Cenzūra.
(Įdomu ar šį praleis?)

Vardas
Vardas
1 metus

1. nėra atlikta nei vieno placebo tyrimo, kad nustatyti ar skiepai apskritai yra saugūs ir ar neša nors kokią naudą; 2. vis daugiau duomenų rodo, kad skiepai ne tik neveiksmingi, tačiau ir žalingi, ne vienetiniai ir mirtini atvejai; 3. Amerikoje yra laimėta daugybė teismų dėl skiepų žalos ir išmokėtos bilijoninės sumos. Taip taip – bilijoninės: ‘Over $4 Billion Paid for Vaccine Injuries and Deaths’; 4. Amerikoje laimėti teismai ir prieš valstybines sveikatos institucijas, kurios nesugebėjo pateikti mokslinių įrodymų apie skiepų naudą savo teiginiams pagrįsti; 5. sąrašas ilgas… Arčiau Lietuvos ir straipsnio temos: 6. gripo skiepo efektyvumas yra apie 15%. Į… Skaityti daugiau

Justas
Justas
1 metus
Atsakinėti į  Vardas

Gal galite nurodyti konkrecius mokslinius straipsnius kuriais remiates? Labai idomu paskaityti

Vardas
Vardas
1 metus
Atsakinėti į  Justas

šaltiniai buvo pateikti, moderatorius ištrynė. Labai mažą dalį įkėliau vėl. Šiaip galite susirasti juos ir pats – jei noro yra.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button