Aktualijos

Grigiškėse – šviesiau, patogiau, bus bažnyčia ir stadionas

Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi Grigiškėse: susitiko su bendruomene, apžiūrėjo statomą Grigiškių bažnyčią, apsilankė „Pelėdžiuko“ darželyje-mokykloje ir „Šviesos“ gimnazijoje.

Su  „Pelėdžiuko“ bendruomene meras aptarė pokyčius darželiuose – papildomai sukurtas vietas, papildomas lėšas kiekvienam darželinukui ir moksleiviui (po 68 eurus kiekvienam darželinukui ir po 64 eurus kiekvienam moksleiviui), 150 eurų didesnius atlyginimus auklėtojoms. Meras domėjosi mokymosi aplinka, auklėtojų ir vaikų santykiais, apžiūrėjo atnaujintas grupių patalpas, pasilabino su darželinukais.

Nuotraukos: Sauliaus Žiūros

Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokytojai išreiškė ambiciją peržengti mokyklos ribas ir tapti visų Grigiškių pagrindiniu kultūros centru, turtingu renginiais ir kitais kultūros projektais. Meras džiaugėsi, kad gimnazija yra atvira ir draugiška visiems vilniečiams – kviečia gyventojus į įvairias parodas, atostogų metu atveria sporto sales ir aikštyną. Meras linkėjo mokyklos bendruomenei neprarasti aktyvumo ir pozityvaus požiūrio bei sėkmingai ieškoti savitumo ir unikalumo, kas išskiria šią gimnaziją iš kitų Vilniaus mokyklų.

 

Meras R. Šimašius domėjosi vaikų užimtumu po pamokų. Susirinkę mokytojai ir tėvai išsakė nuogąstavimą, kad Grigiškėse trūksta sporto aikštelių ir kitų erdvių paaugliams susiburti. Meras pakvietė pačią bendruomenę, o ypač moksleivius, aktyviai siūlyti tokias vietas ir patarti, kas jose galėtų atsirasti.

Nuotraukos: Sauliaus Žiūros

Miesto vadovas kartu su Grigiškių Šventosios dvasios parapijos klebonu Andžej Andžejevski ir AB „Grigeo“ prezidentu Gintautu Pangoniu apžiūrėjo kylančią naują Grigiškių bažnyčią ir teritoriją aplink, kuri taps viso rajono traukos centru ir papuoš Grigiškes. Planuojama, kad nauja bažnyčia pakvies tikinčiuosius jau šiais metais.

Susitikime su Grigiškių bendruomene meras pristatė ne tik per metus atliktus darbus šiame rajone, bet ir naujovę – Kaimynijų programą. Gyvenantiems senos statybos daugiabučiuose, kurių kiemuose stinga jaukumo ir patogumo, savivaldybė siūlo pirmą tokios apimties projektą – skiria finansavimą po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos tiems, kurie atsinaujins senesnius kaip 15 metų daugiabučių namų kvartalus.  Grigiškėse yra apie 17 tokių kaimynijų ir jos visos kviečiamos dalyvauti programoje (www.vilnius.lt/kaimynijos.

 
Nuotraukos: Sauliaus Žiūros

„Grigiškės yra vienas labiausiai nutolusių nuo Vilniaus centro rajonų, todėl labai svarbu, kad bendruomenė, seniūnai ir seniūnaičiai veiktų aktyviai, spręsdami iškilusius klausimus. Man smagu matyti, kad į susitikimą susirinkusi gausi aktyvi bendruomenė, kuri turi pasiūlymų, idėjų, sprendimų. Kartu su jumis savivaldybė kurs gražesnes ir patogesnes gyventi Grigiškes.“ – kalbėjo meras Remigijus Šimašius

Grigiškės tapo šviesesnės

Per 2017 metus Šviesos gatvėje įrengtas naujas apšvietimas, nutiesta daugiau kaip  4 tūkst. m kabelių linijų, suremontuoti 88 šviestuvai.  Kapitalinio remonto darbai vyko ir Nepriklausomybės gatvėje: susidėvėję tinklai pakeisti naujais, pakeista dalis šviestuvų atramų, seni gyvsidabrio ir natrio šviestuvai – į naujus LED šviestuvus.

 

Be to, gatvėse tapo saugiau: ties Šviesos g. 9, Kovo 11-osios g. 29, 35, 47, 39 buvo įrengtas papildomas (kryptinis) pėsčiųjų perėjų apšvietimas.

Daug dėmesio skirta Grigiškių mokykloms ir darželiams

Savivaldybė daug dėmesio pastaruosius metus skiria Grigiškių švietimo įstaigų būklei gerinti: baigiama tverti mokyklos-darželio „Pelėdžiukas“ teritorija, kad vaikai galėtų saugiai leisti laiką lauke, be to, yra skirta 35 tūkst. eurų patalpų atnaujinimui ir inventoriui. Grigiškių pradinėje mokykloje suremontuotas stogas, sutvarkytas kiemas ir įvažiavimas, – tam skirta per 50 tūkst. eurų. Aptverta Grigiškių gimnazijos teritorija, atnaujintos gimnazijos vidaus patalpos, langai.

 

Iki 2020 metų suplanuota skirti lėšų ir Vilniaus Grigiškių meno mokyklos renovacijai bei inventoriui.

Planuose – naujas modernus futbolo stadionas

Pagal savivaldybės sudarytą sutartį su V. Ivanausko futbolo akademija, planuojama iki 2020 m. dabartinio stadiono vietoje Grigiškėse įrengti ne žemesnės kaip FIFA 1-os kategorijos futbolo stadioną. Investicijos į šį objektą sieks 800 tūkst. eurų.

 

Tvarkomos gatvės, kiemai ir pėsčiųjų takai

Per praėjusius metus Grigiškėse buvo asfaltuojamos gatvės: Kovo 11-osios ir Pašto gatvėse atnaujinta asfaltbetonio danga. Prisidėjus gyventojams, buvo atnaujinta daugiau kaip kilometras Vokės sodų 1-osios gatvės dangos. Savivaldybė suremontavo 15 privažiavimų prie įvairių ugdymo įstaigų ir įvažiavimų į daugiabučių kiemus, paklota apie 140 metrų atkarpa naujo šaligatvio nuo Kovo 11-osios g. 52 iki Vilniaus g. 67 ir suremontuotos 6 atkarpos senų šaligatvių (Kovo 11-osios, Šviesos, Lentvario gatvėse).

Atsiras naujų vaikų žaidimų  aikštelių,  dviračių  takų  jungtis

Šiais metais Grigiškėse savivaldybė įrengs tris naujas vaikų žaidimų aikšteles – vieną Šviesos gatvėje ir dvi Kovo 11-osios.

Geros naujienos ir mėgstantiems važinėti dviračiais – projektuojama nauja 800 m ilgio dviračių tako atkarpa, kuri sujungs taką palei Savanorių pr.  su takais Gariūnų, Kirtimų gatvėse.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button