Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras antradienį Seimui ketina pateikti patobulintą, jau ketvirtą, Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą, kuriuo siūloma spręsti ne tik gyventojų, bet ir jų augintinių keliamo triukšmo problemą.

Parlamentaras taip pat ketina pateikti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios numato, kad Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas užtraukia baudą nuo dvidešimt iki trijų šimtų eurų. Už tokį administracinį nusižengimą padarytą pakartotinai, siūloma bausti nuo aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Seimui siūloma pritarti kodekso pataisų projektui, numatančiam, kad „šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, taip pat gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų“.

Triukšmo valdymo įstatyme siūloma numatyti, kad „asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis viešosios rimties, netrikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo“.

Pagal siūlomą projektą, „asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis nustatytų triukšmo ribinių dydžių ir užtikrinti, kad jų keliamas triukšmas ar jų naudojamų įrenginių triukšmo lygis neviršytų vietovei, kurioje naudojami triukšmo šaltiniai, nustatytų triukšmo ribinių dydžių“.

Atskirą įstatymo nuostatą siūloma skirti gyvūnų laikytojams, kurie „privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, nepažeistų kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų“.

Projekte numatyta, kad gyvūnų laikytojai „negali leisti gyvūnui sukelti triukšmą, bet kokius garsus, viršijančius nustatytus triukšmo ribinius dydžius ir kurie yra aiškiai girdimi bet kurioje triukšmo veikiamoje gyvenamosios nuosavybės vietoje: nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas“.

Pasak P. Čimbaro, žmonės dažnai skundžiasi, kad dienos metu daugiabučiuose namuose ar šalia, už kelių metrų individualiuose namuose ir kitur gyvenantys kaimynai kelia didžiulį triukšmą, šūkaudami, dainuodami, grodami muzikos instrumentais, visu garsu įjungia radiją ar televizorių.

„Tokiu būdu yra žalojama žmonių sveikata ir trikdoma ramybė. Į Triukšmo valdymo įstatymą įrašius nuostatas, kad šis įstatymas taikomas paties asmens keliamo ir jį veikiančio triukšmo atvejais, kad triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose pastatuose ir jų aplinkoje taikomi ir žmonių bei gyvūnų keliamo triukšmo vertinimo atvejais, bus sudarytos geresnės galimybės valdyti žmonių ir gyvūnų keliamą triukšmą“, – sako projektą įregistravęs Seimo Peticijų komisijos pirmininkas P. Čimbaras.

Siūloma, kad naujos įstatymo nuostatos įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d. Triukšmo valdymo įstatymo pataisos parengtos atsižvelgiant į gyventojos Aldonos Andriuškevičiūtės peticiją.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist