Aktualijos

Gariūnuose Kultūros paveldo departamento specialistai tikrins asmenis prekiaujančius antikvariniais daiktais

Gegužės 10-12 dienomis Gariūnų verslo ir kultūros parke vyksta pirmoji tarptautinė sendaikčių mugė Vilniuje. Mugėje dalyvaus kolekcionieriai, sendaikčių pardavėjai, antikvaro mėgėjai iš Lietuvos ir viso Pabaltijo, o mugėje antikvariniais daiktais prekiaujatys asmenys bus tikrinami Departamento specialistų. 

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, atliekantis ūkio subjektų patikrinimus ir kontroliuojantis prekybos antikvariniais daiktais taisyklių laikymąsi, sendaikčių mugės metu atliks neplaninį prekybininkų antikvariniais daiktais patikrinimą, siekiant konsultuoti juos prekybos antikvariniais daiktais klausimais bei atlikti prevencinius veiksmus, skirtus užkirsti kelią galimiems teisės aktų pažeidimams. 

Departamento specialistai tikrins ar asmenys, prekiaujantys antikvariniais daiktais, įrašytais į Kultūros vertybių registrą ar sukurtais (pagamintais) iki 1800 metų, turi Departamento išduotą licenciją, ar nėra prekiaujama neteisėtai įgytais archeologiniais radiniais, ar radiniais itin svarbiais Lietuvos kultūros paveldui.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button