Aktualijos

Europos Komisijos atstovai lankėsi Pavilnių regioniniame parke

Vakar atsinaujinusiu Ribiškių pažintiniu taku žingsniavo Europos Komisijos atstovai. Į Pavilnių regioniniame parke esančią trasą svečiai atvyko siekdami įvertinti 2015 metais čia vykusius pievų atkūrimo darbus bei susipažinti su kitais pievų išsaugojimu besirūpinančio projekto „LIFE Viva Grass” pasiekimais.

„Ribiškės yra įspūdinga vieta, kurioje kaip niekur kitur atsiskleidžia reljefo ir kraštovaizdžio grožis. Visa tai pamatyti galime tik tada, kai čia plytinčios pievos prižiūrimos. Daugiau nei 15 metų šias vaizdingas vietas slėpė sužėlę krūmai ir tik po 2015 metais vykdytų pievų atkūrimo darbų bei pėsčiųjų trasos įrengimo viliečiai ir miesto svečiai gali visokeriopai džiaugtis čia slypinčiais gamtos turtais.” – sako Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė ir projekto „LIFE Viva Grass” komandos narė dr. Jolanta Radžiūnienė. Gamtininkė kviečia išbandyti ilgąją (6 km) arba trumpąją (2,5 km) Ribiškių tako tarsą ir apžiūrėti naujai įrengtus informacinius stendus.

 

Take lankęsis Europos Komisijos atstovas Laszlo Becsy sako: „Pievos yra vertingos ne tik dėl to, kad jose tarpsta daugybė augalų ir gyvūnų rūšių, bet ir dėl to, kad jos kuria pridėtinę vertę vietos gyventojams”. Apie šią vertę daugiau sužinosite apsilankę Ribiškių pažintiniame take.

Projekto „LIFE Viva Grass” metu ne tik atkuriamos vertingos pievos, pavyzdinėse teritorijose įrengiami informaciniai stendai, bet ir kuriama Integruoto planavimo priemonė, įgyvendinami kiti veiksmai, padedantys išsaugoti didelės gamtinės vertės pievas. Daugiau apie pievų palaikymo iniciatyvą – www.vivagrass.eu

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button