Aktualijos

Ekstremalių situacijų komisija: visoje Lietuvoje stabdomas ugdymo procesas, draudžiami masiniai renginiai

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą, uždrausti keliones į kai kurias valstybes.

Galutinai pritarus VESK, sprendimas dėl švietimo įstaigų įsigalios nuo penktadienio ir kol kas truks iki kovo 27-osios. 

Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad penktadienį sprendimas dėl švietimo įstaigų dar bus rekomendacinis, nuo pirmadienio – jau privalomas. 

„Nuo rytojaus rekomenduojame nevesti vaikų į švietimo įstaigas, o nuo kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos bus nutrauktas ugdymo procesas visose šalies ugdymo įstaigose – nuo lopšelių ir darželių, iki universitetų“, – žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė jis.

„Nuotolinis mokymas nėra uždraustas, jis nutraukiamas pačiose įstaigose“, – Vyriausybės pasitarime sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.


Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybės privalo užtikrinti vaikų priežiūrą įstaigose, „jeigu to nėra įmanoma užtikrinti namuose“.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad sprendimas galioja nuo vaikų lopšelių-darželių, mokyklų iki universitetų.

Darbdaviams rekomenduojama leisti darbuotojams, turintiems vaikų, leisti dirbti nuotoliniu būdu, o jei tokios galimybės nėra, turėtų būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Tai bus galima daryti ir atgaline data. Siūloma, kad šis laikotarpis švietimo įstaigose būtų laikomas moksleivių atostogomis.

„Dvi savaitės yra atostogos, per dvi savaites turi būti pasiruošta, jei to reikės, ugdymo procesą organizuoti kitu būdu – ar nuotoliniu, ar kita pasirinkta forma“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis. 

Vyriausybė pritarė sprendimui nuo penktadienio uždrausti ir visus viešus renginius uždarose patalpose, atvirose erdvėse renginiai bus leidžiami tik iki 100 žmonių. Atstumas tarp žmonių viešuose renginiuose gali būti ne mažiau nei metras, renginiai neturi būti skirti vyresnio amžiaus žmonėms. Sporto renginiai Vyriausybės sprendimu gali būti organizuojami, tačiau be žiūrovų.

Taip pat dviem savaitėms uždaromos visos kultūros, laisvalaikio, sporto ir pramogų įstaigos.

Iš Lietuvos bus draudžiama vykti į ir iš valstybių, kurios dėl koronaviruso grėsmės paskelbtos rizikos šalimis. Tokiomis šiuo metu laikomos Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja ir Singapūras.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus siūlymu šią savaitę dar neuždrausti skrydžiai iš Italijos į Lietuvą, kad Lietuvos piliečiai dar galėtų parvykti į šalį.

Asmenys, kurie atvyksta iš rizikos valstybių, turės izoliuotis dviem savaitėms.

Ministrų kabineto atstovai pabrėžia, kad už šių nurodymų, taip pat teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą gali būti taikoma atsakomybė – net iki trijų metų laisvės atėmimas.

Pasak vidaus reikalų ministrės R. Tamašunienės, nuo trečiadienio sustiprinta vidaus sienų kontrolė, bus tikrinami mikroautobusai su nelietuviškais numeriais, ypatingas dėmesys bus skiriamas atvykstantiems iš slidinėjimo atostogų.

Vyriausybės sprendimu esant reikalui kontroliuoti situaciją šalyje bus pasitelkiama ir kariuomenė. 

Finansų ministras Vilius Šapoka patikino, kad finansų sistema „yra visiškai pajėgi atlaikyti iššūkius, susijusius su COVID-19 plitimu“.

Savivaldybės ir valstybės institucijoms rekomenduota aptarnauti gyventojus nuotoliniu būdu.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zigmas
Zigmas
10 mėnesius

Kodėl nėra paaiškinta,kaip darys profilaktiką gydymo įstaigose…?Tos įstaigos užkrėstos visais įmanomais virusais …

Mare
Mare
10 mėnesius

Tai kad jau Vuriausybe sustabde viska – nemiegokit ant VMS piaro 😀

Tomas
Tomas
10 mėnesius
Atsakinėti į  Mare

Tai kad ir sustabde 😀 Pries tai Vilniaus miestas stabde. Kazkaip jau virusa pasigavai? 😀

Mare
Mare
10 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

😀 nuo tokio kaip pats
Skaityk idemiai

Back to top button