Rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 13.30–16.30 val. įvyks Vidaus reikalų ministerijai priklausančio Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastato ir Augustinų vienuolyno komplekso įveiklinimo ir rekonstravimo temai skirų architektūros ir kitų ekspertų surengtų dirbtuvių rezultatų viešas pristatymas.

Du mėnesius keturios komandos, diskutuodamos su Ramintojos pastato ir komplekso naudotojų bendruomenėmis ir architektūros, paveldosaugos ir technologinių inovacijų ekspertais, kūrė koncepcinius sprendimus dėl pastato pritaikymo miesto bendruomenės, valstybės tarnautojų ir vidaus reikalų sistemos pareigūnų reikmėms – čia įsikūrusio Bendrystės ir socialinių inovacijų centro veikloms. Daug dėmesio buvo skirta viso Augustinų komplekso planuojamam vystymui.

Dirbtuvių metu taip pat buvo organizuoti trys susitikimai ir virtuali konferencija su Florencijos universiteto mokslininkais. 

„Mums svarbu, kad ši vieta būtų funkcionali, originaliai pritaikyta, patraukli, taptų traukos centru ir tarnautų visoms tikslinėms bendruomenėms – kad čia patogią erdvę turėtų įvairios visuomenei, valstybės tarnautojams ir pareigūnų bendruomenei naudingos ir prasmingos socialinės, kultūrinės veiklos. Šios dirbtuvės, sutelkusios talentingus architektus, paveldosaugininkus ir modernių technologijų ekspertus, padarė didžiulį darbą, kad ši vieta taptų tokia, apie kokią svajojome“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Numatoma, kad Ramintojos erdvėse valstybės tarnautojų, pareigūnų, jų šeimos narių bei savanorių bendruomenė turės galimybę vykdyti įvairias savanoriškas veiklas, dirbti su socialiai jautriomis gyventojų grupėmis, teikti visuomenės saugumui ir gerovei svarbias bei atskirtį mažinančias viešąsias ir socialines paslaugas, bus skiriamas dėmesys nusikaltimų prevencijai, aktualiems smurto artimoje aplinkoje, smurto prieš vaikus prevencijos ir kitiems klausimams. 

Bažnyčios pastato pritaikymo bendruomenių reikmėms klausimas yra labai jautrus, nes nauja objekto perspektyva laužomi architektūriniai barjerai, kviečiantys labai kūrybiškai pažiūrėti į tarybiniais laikais brutaliai suniokoto sakralinio objekto galimą transformaciją. Ramintoja yra vienas iš UNECO saugomo Vilniaus senamiesčio objektų.

Architektūrinių dirbtuvių projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šis renginys yra 2020 metų Europos paveldo dienų renginių ciklo dalis.

Viešo pristatymo PROGRAMA

13.30–13.45 val. VRM vyresniojo patarėjo Alvydo Genio sveikinimas
KONCEPCIJŲ PRISTATYMAS
13.45–14.00 val. Augustinų vienuolyno komplekso įveiklinimas ir bendruomenės įgalinimas (Donatas Baltrušaitis, Agnė Dailidaitė, Justina Šerpetauskytė, Paulius Kliučininkas, Matas Olendra)
14.00–14.15 val. Esamos Ramintojos bažnyčios pastato struktūros pritaikymas naujai funkcijai (dr. Viltė Janušauskaitė, dr. Erika Kielė, dr. Mindaugas Staniūnas)
14.15–14.30 val. Ramintojos bažnyčios pastato rekonstrukcija atkuriant autentiškus tūrius, nuosaikiai transformuojant ir kuriant naujas erdves (Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Tautvydas Laurinaitis)
14.30–14.45 Rekonstrukcija drąsiai transformuojant Ramintojos bažnyčios pastato erdves (Mindaugas Glodenis, Ignas Račkauskas, Mikas Kauzonas)
14.45–14.55 val. Pertrauka
14.55–15.55 val. Darbų aptarimas su ekspertais (architektais: Vytautu Biekša ir Laura Kairiene, architektėms – paveldosaugos specialistėmis Marija Nemuniene ir Sigita Bugeniene ir technologinių inovacijų ekspertu Gediminu Aliukoniu)
15.55–16.30 val. Diskusija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist