Aktualijos

Ekonomikos viceministras: nacionalinį imuniteto sertifikatą galime turėti jau balandžio pabaigoje

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį aiškinosi, kokie saugumo iššūkiai kyla, siekiant realizuoti Europos Sąjungos skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą ir nacionalinį COVID–19 imuniteto sertifikatą. Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis tvirtino, kad šiuo metu Vyriausybė ruošiasi techniniam nacionalinio sertifikato įgyvendinimui, kurį būtų galima pradėti naudoti balandžio pabaigoje.

„Pats techninis pasirengimas vyksta, nes tai yra de facto tapatūs dalykai, kalbant apie europinį sertifikatą, ir galbūt kiek labiau supaprastintą (lietuviško sertifikato – ELTA) versiją galim planuoti turėti balandžio pabaigoje, antroje pusėje. Nesinori labai įsisprausti užbėgant už akių, bet iš esmės tokį techninį sprendimą turime“,– NSGK posėdyje teigė V. Jurgutis.

Tuo metu Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius Seimo nariams tvirtino, kad jau šiandien galima turėti oficialų dokumentą, kurį gyventojai galėtų naudoti kaip imuniteto pasą šalies viduje. Tačiau, pasak Registrų centro direktoriaus, pagrindinis klausimas išlieka, kaip, siekiant realizuoti europinio imuniteto paso idėją, vyktų duomenų apsikeitimas tarp valstybių.

 

„Nėra aiškaus apsisprendimo, kokiu būdu bus keičiamasi informacija tarp ES valstybių arba net ir su trečiosiomis valstybėmis“,– NSGK posėdyje teigė S. Urbanavičius, papildydamas, kad šiuo metu dar nėra parengti techniniai sprendimai, kurie Lietuvai leistų keistis duomenimis su užsienio valstybėmis.

„Tas pats užsienietis, jeigu jis čia bandys įrodyti, kad jis yra persirgęs arba paskiepytas, ir parodys savo QR kodą, kaip mes su ta valstybe, iš kurios jis atvyko, susisieksime ir patikrinsime šią informaciją, ar ji tikra. Šių techninių sprendimų šiandien, deja, dar nėra, todėl sunku kažką daryti, kai iš esmės nežinai, ką turi padaryti“,– teigė Registrų centro vadovas.

NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, apibendrindamas posėdyje pateiktą informaciją, teigė, kad siekis greitinti nacionalinio imuniteto pažymėjimo įgyvendinimą yra sveikintinas, ir juokavo, kad net Laisvės partija turi gerų idėjų.

 

„Pajuokausiu, kad net ir Laisvės partija gali turėti tam tikrų idėjų, kurias verta įgyvendinti. Tai tikrai ta idėja greitinti ir nacionalinį imuniteto pažymėjimą yra gera“,– teigė NSGK pirmininkas, kartu pridurdamas, kad pagrindiniu iššūkiu, jo nuomone, išlieka šios idėjos realizavimas, nepaverčiant imuniteto paso tam tikru diskriminacijos įrankiu nepasiskiepijusių gyventojų atžvilgiu.

ELTA primena, kad šiuo metu svarstoma, jog imuniteto sertifikatą gautų ir laisviau keliauti galėtų persirgę, paskiepyti ar tam tikru laikotarpiu testą atlikę gyventojai.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pastarąją savaitę teigė, kad su ekspertais vis dar diskutuojama, kokį žmogų galima laikyti epidemiologiškai saugiu ir turinčiu teisę įgyti Imuniteto pasą.

 

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button