Aktualijos

Dubajuje jau pastatytas Lietuvos paviljonas

Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, kuri nuo spalio 1 d. pusę metų vyks Dubajuje, jau pastatytas Lietuvos paviljonas. Šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai.

Už mūsų šalies pasirodymą Dubajuje atsakinga Aplinkos ministerija šiai parodai ruošiasi jau trejus metus.

„Pasaulinė paroda „EXPO 2020“ – tai ypatingas šansas Lietuvai plėsti tarptautinius ryšius ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse, kurti gerą šalies įvaizdį. Joje dalyvaus net 194 valstybės. Aplinkos ministerija turi sėkmingą jau septynių pasaulinių „EXPO“ parodų patirtį, tačiau labai svarbu, kad rengiantis parodai kuo aktyviau prisidėtų verslas, mokslo, kultūros žmonės“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

 

Lietuvos ekspozicija bus įrengta jau iškilusiame grakščiame spalvingame beveik tūkstančio kvadratinių metrų paviljone, kurį suprojektavo konkursą laimėję mažosios bendrijos „Baukas“ architektai. Jis pastatytas 15 arų sklype. Lankytojo žvilgsnį pirmiausia patraukia medinis atviras įėjimo portalas. Mūsų paviljonas darniai įsiterpia tarp kaimyninių Švedijos ir Slovėnijos paviljonų, kuriuose irgi dominuoja Dubajuje iki šiol dar neįprastos medinės konstrukcijos.

Medžio motyvas tęsiamas ir paviljono viduje. Čia pagrindinę ekspoziciją „Kinetinis medis“ rengia konkursą laimėjusi parodų įmonė „Mart Pro“. Nors naudojami ir tradiciniai motyvai, daug dėmesio skiriama Lietuvoje sukurtoms naujausioms technologijoms, žiedinei ekonomikai, atsinaujinančiai energetikai ir kitiems šiuolaikiniams sprendimams. Visą ekspozicijai reikalingą elektros energiją tieks paviljone sumontuota lietuvių įmonės „SoliTek“ pagamintų dvipusių modulių saulės elektrinė.

Paviljono viduje veiks lietuviškų gaminių ir suvenyrų krautuvėlė, nacionalinę virtuvę pristatys šiuolaikiškai įrengta kavinė. Pasirinkti komercinės veiklos operatorių Aplinkos ministerijai padės šiuo metu atnaujinama tarpinstitucinė pasirengimo parodai koordinavimo komisija. Su ja bus aptariama Lietuvos nacionalinės dienos, kuri parodoje vyks spalio 22 d., ir kitų dalykinių bei kultūrinių renginių programa.

 

Nors dėl pasaulinės pandemijos paroda „EXPO 2020“ visų joje dalyvaujančių valstybių sprendimu pernai buvo atidėta metams, pasirengimo darbai, nors ir kiek sulėtėję, nesustojo nė vieną dieną. Įspūdingai atrodo jau užbaigti beveik visi pačių parodos organizatorių statyti objektai: centrinis „Al Wasl“ kupolas, po kurio skliautais vyks visi svarbiausi renginiai, teminiai paviljonai. Taip pat jau pastatytas ir įrengtas „EXPO“ kaimelis, kuriame gyvens visų valstybių paviljonų darbuotojai, nutiesta nauja metro linija ir kt. Prie pabaigos artėja ir daugumos parodoje dalyvaujančių valstybių paviljonų statyba.

Atidėti dar kartą parodos nenumatoma. Ji prasidės 2021 m. spalio 1 d. ir pusę metų vyks tokiomis sąlygomis, kokios tuo metu bus. Anksčiau prognozuotas lankytojų skaičius – 25 milijonai –dėl galimų apribojimų gali sumažėti, bet parodos organizatoriai jo kol kas neskuba keisti. Nesikeičia ir parodos pavadinimas – nors faktiškai ji vyks 2021-2022 m., bet ir toliau vadinsis „EXPO 2020“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Naslaitis
Naslaitis
10 mėnesius

Pavilionas tai tikrai neblogas. Bet jam iki pagaigos pastatymo tai dar vienas mėn mažiausia o per du galvoju ar tikrai pabaigs. Aš ji asmeniskai mačiau visus metus kaip ji stato nors statyme nedalyvavau . Bet užeti ir pa žiurėt galėjau kiekviena diena. Taip kad rašo kad pabaigtas tai netiesa. Eilini karta nori iš anksto pareikšti ko nera . Bet tikrai pabaiga matyt ir jei nesustos finansavinas iki atydarymo bus viskas sutvarkyta. Šiaip aplamai nežinau kaip ji turėjo praeitais metais atsidaryti nes iš visu pavilijonu gal kokia 50%yra užbaigtu

Bitė Maja
Bitė Maja
10 mėnesius

Puikus paviljonas. Būtų idealu, jei jis rastų savo vietą po parodos Vilniuje

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button