Aktualijos

Dovana Vilniui – unikali Šviečiančio angelo skulptūra

Misionierių sodų parke, šiandien atidengta unikali Šviečiančio angelo skulptūra, kurią sostinei padovanojo nepriklausomas energijos tiekėjas „Enefit“. Vieną iš Vilniaus Senamiesčio parkų papuošęs žinomo skulptoriaus Vaidoto Ramoškos kūrinys – pirmoji tokio dydžio 3D būdu išspausdinta vieša skulptūra Baltijos šalyse.

„Šiais metais žymėdami savo veiklos dešimtmetį, nusprendėme įteikti ypatingą dovaną Vilniui, kuria galėtų džiaugtis miesto gyventojai ir svečiai. Bendradarbiaudami su žinomu lietuvių menininku suteikėme tradiciniam Vilniaus miesto simboliui – angelui, – naujovišką formą. Tuo pačiu metu norime parodyti, kokią reikšmę elektros energija šiandien turi mūsų gyvenime – ji įgalina ne tik modernias technologijas, bet ir gali suteikti daugiau jaukumo tiek namuose, tiek viešosiose erdvėse“, – teigia „Enefit“ generalinis direktorius Janis Bethers.

 

„Pastaraisiais metais Vilnius vis labiau gražėja ir puošiasi. Tai yra ir didelis privataus verslo indėlis, kuris neabejingas mūsų visų miesto grožiui. Visų vilniečių ir miesto svečių vardu dėkoju įmonei bei skulptūrą kūrusiam menininkui už išskirtinę instaliaciją, kuri dar labiau papuoš mėgstamą vilniečių susibūrimo vietą. Neabejoju, kad skulptūra atkreips ir smalsių turistų dėmesį“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Maždaug 1,5 m aukščio angelo skulptūra pagaminta pasitelkus vieną didžiausių 3D spausdintuvų Europoje ir į Lietuvą atgabenta iš Švedijos. Skulptūros viduje sumontuotos energiją taupančios lempos su šviesos diodais, kurios tamsiu paros metu sukurs angelo švytėjimo efektą. Dovanodama Šviečiančio angelo skulptūrą Vilniaus miestui, „Enefit“ įsipareigojo vienus metus jam nemokamai tiekti elektrą. Sunaudotas elektros kiekis bus kompensuotas žaliąja elektros energija.

 

„Per pastaruosius dešimt metų sukūriau ir Vilniuje bei kituose Europos miestuose pastačiau įvairaus dydžio ir išvaizdos angelų. Bet ši skulptūra tapo iššūkiu, nes pirmą kartą teko panaudoti trimatį spausdinimą ir sugalvoti neįprastą būdą skulptūrai apšviesti iš vidaus. Džiaugiuosi, kad pasitelkus naujas technologijas ir šios srities specialistų pagalbą pavyko sukurti šį ypatingą angeliuką, kuris bus ryškiai matomas nakties metu“, – teigia skulptorius Vaidotas Ramoška.

Angelų skulptūras V. Ramoška kuria jau gerą dešimtmetį, o įvairiose Vilniaus vietose „nutūpiantys“ angelai skatina pozityvias emocijas, pritraukia vilniečių ir miesto svečių dėmesį. Vilniaus simboliu tapusių angelų galima išvysti ne tik viešose vietose, bet ir privačiuose kiemuose, taip pat užsienio šalių miestuose įskaitant Rygą, Taliną, Stokholmą, Briuselį, Dubliną ar Milaną.

 

„Enefit“ yra antrinė „Eesti Energia“, didžiausios energijos gamintojos Baltijos šalyse, įmonė, kuri Lietuvoje veikia nuo 2007 metų. Ši bendrovė tapo pirmuoju nepriklausomu energijos tiekėju rinkoje, pradėjusiu tiekti elektrą juridiniams klientams dar 2008 metais. Šiuo metu „Enefit“ tiekia energijos produktus daugiau kaip 1 tūkst. verslo klientų Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button