Aktualijos

Donatas Montvydas prieš UNICEF misiją Malavyje: Svarbu pabėgti nuo savo ego

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyvių. Prieš UNICEF Lietuva drauge su TV3 rengiamos misijos pradžią oro uoste dalyviai neslėpė nerimaujantys, bet drauge vykstantys su viltimi, jog įkvėps Lietuvos gyventojus padėti šios Pietų Afrikos valstybės vaikams.

Rugpjūčio 19 į Malavį išskrido dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė, lydimi UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės. Atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu juos išlydėjo, o prie misijos prisijungs trečiadienį, rugpjūčio 23 d.

„Labai svarbu sau priminti atjautos pojūtį, pabėgti nuo savirealizacijos, savo ego. Svarbu mylėti ne tik savo vaiką, bet ir kitus, atjausti visus vaikus, nelikti abejingam – tą jausmą turiu nuo vaikystės. Tikiu, jog reikia duotis ir dalintis, tik tuomet pats gali būti laimingas“, – prieš skrydį kalbėjo Donatas Montvydas.

 

„Aš neįsivaizduoju, kaip viskas bus ir kokias emocijas tai gali sukelti, kaip tai gali mane paveikti. Stengiuosi negalvoti apie savo būsenas, nes ten važiuoju ne dėl savęs, o padėti kitiems. Jaučiuosi pakankamai stipri, kad galėčiau skatinti žmones padėti kitiems. Tikiu, jog vaikus reikia saugoti ir mylėti bei suteikti bent minimalias sąlygas gyventi“, – prieš kelionę kalbėjo Jazzu.

Tai – antroji kunigo Ričardo Doveikos misija, jis pernai su UNICEF vyko į Svazilandą. Prieš kelionę į Malavį R. Doveika kalbėjo: „Vaikams reikia paprastų dalykų – galimybės mokytis, galimybės bent kartą per dieną sočiai pavalgyti, galimybės saugiai išmiegoti. Mažytis kraštas Lietuva gali suteikti spindesio Malavio vaikų gyvenimo pilkumai. Tikiu, jog tokios misijos yra bendruomeniškumo kūrimas bei padeda įkvėpti aukoti kitus.“

Anot kunigo, skrisdamas į lagaminą jis tonų maisto ar medikamentų įsidėti negali, bet veža paprastų kasdienių dalykų, smulkmenų, kurios džiugins Malavio vaikus – kamuolių, pieštukų, sąsiuvinių, muilo burbulų.

 

Šiais metais Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos misijos dalyviai keliauja į Malavį. Vienoje skurdžiausių Afrikos valstybių nuolat trūksta maisto, maždaug pusei vaikų neprieinamas gydymas, skiepai, daugiau kaip milijonas jų yra našlaičiai. Savaitę truksiančios lietuvių misijos tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų Malavio vaikų gyvybėms gelbėti.

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų. Geros valios žmonės kviečiami prisidėti ir kartu gelbėti vaikų visame pasaulyje likimus. Vos 10 centų per dieną (3 eurai per mėnesį) jau gali išgelbėti vaiko gyvenimą. Tereikia numeriu 1469 siųsti žinutę su tekstu „VAIKAMS“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button