Aktualijos

Dienos stovykla vaikams ir jaunimui supažindins su Vilniuje gyvenančiomis tautomis

Dingę totorių vartai, gražioji choralinė sinagoga, beigelių skonis, paslaptingoji Konrado celė…„Gatvės gyvos” komanda kviečia vaikus ir jaunimą leistis į pažintį su daugiakultūrio miesto gyventojais ir pristato vasaros stovyklas jauniesiems istorijos tyrinėtojams ir norintiems tokiais tapti.

Stovyklos „Vilniaus tautų žemėlapis“ tikslai – supažindinti moksleivius su Vilniuje gyvenusiomis (ar vis dar gyvenančiomis) tautomis, atskleisti jų kultūrines ypatybes, ugdyti vaikų supratingumą, toleranciją bei skatinti domėjimąsi kitomis kultūromis. Ekskursijos po senamiestį, apsilankymai paveldo objektuose, kūrybinės užduotys, žygis gamtoje ir aktyvūs žaidimai – jūsų vaikas visą savaitę per gyvą patirtį atras miesto istoriją.

Vasaros stovyklos pamaina trunka penkias dienas – kiekvieną dieną moksleiviai susipažins su vis kita tautybe. Programa sudaryta pritaikant ją 7-10 ir 11-14 metų moksleiviams, kurie pagal amžiaus grupę kviečiami dalyvauti skirtingose stovyklos pamainose.

Tai jau ketvirtoji „Gatvės gyvos” stovyklų programa, kurioje, pasirenkant vaikus įtraukiančias priemones, atskleidžiama Lietuvos kultūros istorijos tema. „Mums ypatingai svarbu, kad su vaikais ir jaunimu dirbtų visapusiškai kompetetingi vadovai – turintys tiek pedagoginio darbo patirties, tiek stovyklos temai atskleisti reikiamų žinių. Šiais metais mūsų komandoje – jauni ir motyvuoti istorikai, profesionalūs gidai, ne tik puikiai pažįstantys Vilniaus senamiesčio paveldą, tačiau ir ne kartą išbandę save darbe su moksleiviais”- teigia VšĮ „Gatvės gyvos” direktorė, programų vaikams vadovė Viktorija Bružaitė.


Rengdama užsiėmimus vaikams „Gatvės gyvos“ komanda  rūpinasi ne tik kuo prasmingesnės ir įdomesnės programos sudarymu, tačiau atsižvelgia ir į pačią vietą, kurioje susiburia stovyklautojai.„Pastebėjome, jog skirtinguose miesto rajonuose gyvenantys vaikai retai apsilanko senamiestyje. Suprantama, jog dėl didelio užimtume tėvai ne visada gali skirti laiko pasivaikščiojimui po senąjį miestą. Mūsų sotvyklos užpildo šią spragą – su vaikais įsikuriame senamiestyje ir kasdien tyrinėjame vieną ar kitą jo kampelį”, – pasakoja Viktorija. Priklausomai nuo pamainos, šios vasaros stovykla reziduos istoriniame pastate senamiestyje (Stiklių g. 4) arba greta Vilnelės upės įsikūrusiose kūrybiškose ir jaukiose Užupio meno inkubatoriaus erdvėse (Užupio g. 2). Tėvelių patogumui vadovai su vaikais dirbs visą darbo dieną 8-18 val.

Registracijos detales ir platesnę informaciją apie dienos stovyklas rasite čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button