Aktualijos

„Darom“ tendencijas apžvelgė atliekas vežę teritorijų tvarkytojai

Sostinės teritorijas tvarkanti bendrovė „Mano aplinka“ informuoja, kad per savaitgalį vykusią akciją „Darom“ Vilniuje iškuoptas solidus kiekis buitinių bei stambiagabaritinių atliekų. 18-oje akcijos taškų budėję valytojai į priekabas sutempė ir beveik 300 vienetų padangų.

Šeštadienį Vilniuje darbavosi beveik 400 „Mano aplinkos“ kiemsargių. Dalis jų įprastai tvarkė priskirtas teritorijas, kiti specialiai budėjo akcijos taškuose. „Kaip ir kasmet, mūsų pareiga yra iš taškų į atliekų priėmimo vietas išvežti surinktas šiukšles. Šį kartą daugelį vietų gyventojai tvarkyti baigė apie 15 val. Mes dirbome ir į sąvartynus atliekas vežėme iki 19 val.“, – teigė „Mano aplinkos“ Teritorijų valymo grupės vadovė Diana Lubė.

Šeštadienį sostinėje šiukšles vežė dešimt „Mano aplinkos“ mašinų: savivarčių, traktorių su priekabomis bei traktorių su krautuvais.

 

Anot D. Lubės, tradiciškai daugiausia pririnkta buitinių neįrančių atliekų, tokių kaip stiklas, plastikas, tekstilė, taip pat nemažai išvežta ir stambiagabaritinių atliekų. Visgi didžiausia problema, anot teritorijų tvarkytojų, išlieka padangas į pakrūmes metantys vairuotojai. „Surinkome beveik 300 padangų, buvusių miesto teritorijoje. Tikimės, kad didžioji dalis necivilizuotai jų atsikratančių žmonių padangas jau pasikeitė ir šiltąjį sezoną sostinėje tokių radinių nebebus daug“, – Vylėsi D. Lubė. Beje, pasikeitus užstato sistemai plastikinių atliekų šiemet surinkta žymiai mažiau.

„Mano aplinkos“ specialistai intensyviai atliekas iš sostinės veža ir savaitės pradžioje. Dėl nepalankių orų dalis žmonių teritorijas tvarkė ne šeštadienį, o sekmadienį. Todėl priskirti akcijos „Darom“ taškai kai kur vėl buvo pripildyti. Dalis šiukšlių maišų naujai sukrauta ir nenumatytuose plotuose. Dėl to realus sostinėje per švarinimosi akciją surinktų atliekų kiekis dar nėra aiškus.

Įmonės specialistai gyventojų prašo kantrybės – po akcijos dienos sukrautos atliekos iš miesto bus išvežtos artimiausiomis dienomis. Pastebėjus naujai surinktus ir sukrautus maišus, prašome informuoti UAB „Mano aplinka“ telefonu 8 700 55966 arba el. paštu [email protected].

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button