Šalyje imunitetą nuo COVID-19 jau turi beveik milijonas žmonių ir skiepijimo tempas yra didelis – per pastarąsias 7 dienas vienam nustatytam naujam COVID-19 atvejui teko 10 žmonių, gavusių pirmą vakcinos dozę, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pateikiamoje COVID-19 duomenų apžvalgoje.

Pagal paskiepijimą pirma ir antra dozėmis Lietuva yra pasiekusi tokį tempą, koks Jungtinėje Karalystėje buvo per skiepijimo piką kovo antroje pusėje (0,9 dozės 100 gyventojų per dieną).

Nors didžioji skiepų dalis per paskutines 7 dienas buvo sunaudota antrajai dozei, pirmąją gavo apie 83 tūkst. asmenų, per tą laikotarpį buvo nustatyta dešimt kartų daugiau naujų COVID-19 atvejų (8,3 tūkst.). Didžiąją dalį pirma doze paskiepytų asmenų sudarė 45–54 ir 55–64 m. amžiaus grupių asmenys.

Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19, tikėtina, turi mažiausiai 35 proc. gyventojų – paskiepyti bent viena doze arba turėję COVID-19 diagnozę per pastaruosius 6 mėnesius.

Testavimo apimtis yra rekordinė – per praeitą savaitę nuo COVID-19 ištirta 150 tūkst. asmenų, tačiau atvejų skaičiaus augimas yra sustojęs ir pagreitis pirmą kartą po dviejų mėnesių pertraukos tapo neigiamas.

Kaip pažymima apžvalgoje, situacija ligoninėse išlieka įtempta, bet Vilniaus ir Kauno regionuose augimas sustojo. Atvejų ir hospitalizacijų daugėja tik Šiaulių regione, kur ilgą laiką buvo mažiausiai atvejų ir hospitalizuotų asmenų. Atvejų skaičius taip pat auga ir Kauno-Marijampolės regione, tačiau ligoninių užimtumas kol kas išlieka stabilus.

Šiuo metu pagal visą vakcinacijos schemą iš viso paskiepyta 14,3 proc. asmenų.

Šiuo metu Lietuvoje vis dar vyrauja atmainos, prieš kurias vakcinos yra efektyvios – B.1.1.7 („britiškoji“) ir B.1.177 („ispaniškoji“), bet šalyje intensyvėja naujai aptiktos B.1.620 atmainos (tikėtina, kilusios iš Centrinės Afrikos) plitimas – sekoskaitos būdu nustatyta per 100 atvejų, kurie po penkias apskritis išplito iš pirminio nesuvaldyto įvežimo. Pirmieji B.1.620 atvejai fiksuoti Vilniaus bei Utenos apskrityse, tačiau didžiausias protrūkis buvo Anykščių rajone, po kurio ši atmaina išplito po didžiąją dalį Lietuvos. Viena iš šios atmainos pavojingumo priežasčių yra E484K mutacija, kuri padeda virusui išvengti imuninio atsako, sudaryto prieš atmainas be šios mutacijos. To pavydžių, kaip teigiama COVID-19 duomenų apžvalgoje, turime ir Lietuvoje – iš 101 šia atmaina užsikrėtusių asmenų 13 asmenų buvo paskiepyti pagal visą dviejų dozių vakcinacijos programą ir 5 iš jų buvo 44–57 metų asmenys, o kiti – 68+.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist