Aktualijos

BPC perima skambučius greitosios medicinos pagalbos tarnybos telefono numeriais Vilniaus apskrityse

Bendrasis pagalbos centras (BPC) nuo ketvirtadienio perims greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių 03, 103 ir 033 administravimą tose Vilniaus ir Utenos apskričių savivaldybėse, kurių teritoriją aptarnauja VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stotis“ dispečerinė.

Nuo ketvirtadienio 9.00 val. skambučiai trumpaisiais telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Ignalinos, Molėtų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Visagino ir Zarasų rajonų savivaldybių bus nukreipti į BPC Vilniaus skyrių.

BPC darbuotojai, atsiliepę į skambučius, kai norima išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, išsiaiškins įvykio vietos adresą, pagrindinį nusiskundimą ir šią informaciją kartu su skambučiu operatyviai perduos greitosios medicinos pagalbos dispečeriams, kurie toliau tęs pokalbį ir užtikrins atitinkamą reagavimą į pagalbos prašymą.

 

Neskubiems klausimams – medicininėms konsultacijoms, kai nėra poreikio greitosios medicinos pagalbos tarnybai atvykti į įvykio vietą, mokamų paslaugų užsakymams – yra skirtas naujas trumpasis numeris 113. Numeris 113, skirtingai nei numeris 112, neturi prioriteto ryšio tinkluose, taip pat skambinant juo nėra gaunami skambinančiųjų vietos nustatymo duomenys, reikalingi operatyviam reagavimui į pagalbos prašymus, sakoma BPC pranešime.

BPC turi perimti skambučius ryšio numeriais 03, 103 ir 033 visoje Lietuvos teritorijoje pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir vidaus reikalų ministro patvirtintą grafiką iki 2021 metų kovo 31 dienos. Pradedant nuo 2020 metų spalio mėnesio jau yra perimti ir administruojami greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpieji telefono ryšio numeriai Panevėžio, Klaipėdos ir Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinių aptarnaujamose teritorijose. Perėmus skambučių srautus ir VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stotis“ dispečerinės aptarnaujamoje teritorijoje, BPC administruos trumpuosius greitosios medicinos pagalbos tarnybos skambučius jau didžiojoje Lietuvos teritorijos dalyje.

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu dėl skubiosios pagalbos tarnybų trumpųjų telefono ryšio numerių, nuo 2021 metų spalio 1 dienos visiems pagalbos prašymams Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112, pažymima BPC pranešime. Paskambinus senaisiais numeriais 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 033 ir 103 automatiniu balso įrašu bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Senieji numeriai bus nebenaudojami ir išjungti 2022 metų balandžio mėnesį.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button