Augant migrantų į Lietuvą srautams, Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje vadovas sako, kad be palapinių miestelio apsieiti greičiausiai nepavyks.

„Tai tikrai yra išeitis ir be palapinių miestelio šiai dienai mes priimant užsieniečius neapsieisime, nes pastatai, infrastruktūra arba apgyvendinimo vietos neatsiranda stebuklingai per vieną ar dvi naktis“, – LRT radijui sakė URC viršininkas Aleksandras Kislovas.

Pasak jo, miestelio įrengimas taip pat užtrunka, todėl tam reikia ruoštis jau dabar. Miestelio statybos darbai, A. Kislovo žiniomis, jau yra prasidėję, yra ruošiama aikštelė, šią savaitę planuojama jį įrengti.

Jis pripažino, kad apgyvendinimas palapinėje nėra tolygus apgyvendinimui pastate, tačiau pabrėžė, kad palapinėse taip pat būtų pasirūpinama visoms žmonėms būtinomis sąlygomis, be to, čia būtų apgyvendinami po vieną atvykę žmonės, šeimoms suteikiant patalpas pastatuose.

„Apgyvendinant būtų atsižvelgiama į atvykstančių užsieniečių pažeidžiamumą, ar tai viengungiai, ar šeimos su vaikučiais, vienišos mamos. Ir būtų prioritetizuojamas jų apgyvendinimas: mes matytume, kad palapinių miestelyje apgyvendintume viengungius“, – sakė A. Kislovas.

Jis akcentavo, kad užsieniečių gaunamų paslaugų kokybė nei vieniems, nei kitiems nesiskirtų, be to, palapinės taip pat yra su visa būtina šildymo ir vėdinimo įranga.

„Palapinės tikrai nėra tokios kaip mes įsivaizduojame, kad tai yra turistinio žygio palapinės. Tai yra modernios palapinės su ventiliacija, su kondicionavimo, šildymo sistema“, – pabrėžė jis.

Tai, URC vadovo vertinimu, šiuo metu yra optimaliausias variantas, nes palapinių miestelyje būtų galima papildomai apgyvendinti apie 350 žmonių.

Pasak A. Kislovo, migrantai į Lietuvą atvyksta su visokiomis istorijomis: vienų problemos gimtinėje susijusios su religija, kitų – finansiniais sunkumais. Jis pasakojo apie irakiečių porą, kuri pabėgo, kad galėtų būti drauge, nes moteris buvo pažadėta kitam vyrui. Jiems teko bėgti iš šalies, kad nepatirtų keršto.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos jau bandė neteisėtai patekti beveik 300 migrantų, dauguma jų – Irako piliečiai. Tai yra pusketvirto karto daugiau nei per visus 2020 metus.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist