Aktualijos

Baltijos ir Amerikos klinikos vadovė: džiugiai priėmėme SAM sprendimą klinikoje gydyti COVID-19 užsikrėtusius diplomatus

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pirmadienį paskelbus, kad prie asmens sveikatos priežiūros įstaigų, gydančių koronavirusu sergančius pacientus, prisijungė ir privati Baltijos ir Amerikos klinika, šios įstaigos generalinė direktorė Inga Grigienė sako, kad klinika turi visas reikiamas priemones ir gali priimti COVID-19 infekuotus pacientus.

Kartu klinikos vadovė atkreipė dėmesį, kad į gydymo įstaigą karantino metu kreipiasi daugiau nei įprastai gimdyti besiruošiančių moterų.

„Diplomatus ir Lietuvoje reziduojančius užsieniečius gydome nuo pat klinikos įsikūrimo pradžios – mūsų klinikoje jiems užtikriname aukščiausio lygio medicininių paslaugų teikimą, jie čia jaučiasi saugūs, todėl tiek klinika, tiek diplomatai džiugiai priėmė SAM sprendimą leisti mūsų klinikoje gydyti diplomatinio korpuso COVID-19 pacientus. Esame pasiruošę visas reikiamas medicinos priemones ir galime priimti pacientus. Nuolatos sekame Pasaulinės sveikatos organizacijos, SAM teikiamą informaciją ir laikomės visų rekomendacijų bei nurodymų“, – Eltai perduotame komentare sako Inga Grigienė.

 

Baltijos-Amerikos klinikos generalinė direktorė taip pat pažymėjo, kad, atidėjus nebūtinųjų ambulatorinių, medicininės reabilitacijos ir profilaktinių patikrinimų paslaugų teikimą, klinikos gydytojai pradėjo konsultacijas telefonu.

„Iškart sulaukėme nemažo pacientų susidomėjimo – skambučių sulaukiama ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Šiuo metu pastebimas šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų, akušerių ginekologų ir kitų specialistų konsultacijų poreikis, taip pat konsultacijas telefonu pradėjo teikti ir mūsų kineziterapeutai“, – pažymi I.Grigienė.

Nepaisant karantino padiktuotų sąlygų, klinikos vadovė pabrėžia, kad įstaiga ir toliau priima pacientus, turinčius poreikį būtinajai pagalbai ar gydymui, kurio laiku nesuteikus, paciento būklė reikšmingai pablogėtų.

 

I. Grigienė taip pat pastebi, kad karantino metu padaugėjo į Baltijos-Amerikos kliniką besikreipiančių moterų, norinčių gimdyti šioje gydymo įstaigoje.

„Per karantiną stipriai išaugo norinčiųjų gimdyti mūsų klinikoje skaičius. Kasdien sulaukiame skambučių iš netrukus planuojančių gimdyti moterų. Jas priimame ir, vadovaudamiesi Lietuvos akušerių ginekologų draugijos rekomendacijomis, tęsiame nėštumo priežiūrą mūsų klinikoje. Esant poreikiui, mūsų gydytojai ginekologai priima nėščiąsias apžiūrai, atsako į visus rūpimus klausimus. Klinika laikosi ypatingų saugumo standartų priimant nėščiąsias – joms yra paskirtas ir rezervuotas atskiras įėjimas į kliniką“, – pažymėjo I. Grigienė.

Dainora Karklytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button