Aktualijos

Atlikti koronaviruso testą Vilniaus oro uoste jau užsiregistravo per 200 žmonių

Pirmadienį startavus keleivių testavimo paslaugai Vilniaus oro uoste, kompanijos „Rezus.lt“ direktorė Daiva Kazlauskienė sako, kad šiuo metu atlikti tyrimą jau užsiregistravo per 200 žmonių.

„Šiai dienai turime prisiregistravusių virš 200 žmonių. Čia atliksime greitąjį antigeno testą, PGR testus nuo 12 iki 24 valandų, taip pat greitąjį PGR testą. Jei bus poreikis, antikūnų tyrimą su sertifikatu taip pat galėsime atlikti“, – žurnalistams pirmadienį sakė kompanijos direktorė, Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos prezidentė D. Kazlauskienė.

Jos teigimu, pirmadienį ryte sulaukta per 50 žmonių, kurie pageidavo atlikti greitąjį COVID–19 antigeno testą.

 

„Žmonėms, kuriems reikia prieš 4 valandas atlikti šį tyrimą, iki šiol buvo sunku rasti tą vietą, kur jį galėjo padaryti ryte labai anksti. Mūsų laboratorija teiks paslaugas ištisą parą, prisitaikome prie skrydžių grafiko, bet šiai minutei (lėktuvai – ELTA) skrenda ištisai dieną ir naktį. Tik nuo 1 iki 3 ryto turėsime šiek tiek laiko atsipūsti“, – sakė D. Kazlauskienė.

Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys sakė, kad tai žingsnis pamažu atkuriant susidomėjimą aviacija.

„Nauja realybė tokia, kad patenkant į kitas šalis reikia turėti neigiamo testo rezultatą. Aviacija kurį laiką buvo demonizuota dėl įvairių atvejų. Manau, kad tai vienas iš būdų nuimti šitą šleifą, reiškia, užtikrinti, kad visi keleiviai, kurie vyktų į užsienio šalis, būtų ištestuoti, ar tai būtų mieste, ar šitame punkte. Atsiranda kai kurių šalių reikalavimas turėti testavimą per labai trumpą laiką, tai mes su šia vieta ir išspręsime“, – sakė D. Čiuplys.

 

„Kas dar labai svarbu paminėti – testavimas galimas ne tik išvykstant, bet ir žmonės grįžę iš svetimų šalių gal pasinaudoti šituo testavimu. Tai žingsnis kažkiek atkuriant susidomėjimą pačiais skrydžiais“, – pridūrė D. Čiuplys.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
radži
radži
9 mėnesius

parašykit kiwk kainuoja

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button