Aktualijos

Aštuoni iš dešimties lietuvių mano, kad Lietuvoje situacija krypsta į blogąją pusę

Tik kiek mažiau nei penktadalis šalies gyventojų mano, kad pastaruoju metu Lietuvos situacija krypsta į gerąją pusę. Daugiau nei 81 proc. apklausos respondentų mano, kad situacija blogėja, vienas procentas nuomonės šiuo klausimu neturėjo.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 20-31 dienomis rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausos duomenimis, lyginant su prieš metus atlikta apklausa, neigiamai vertinančių šalies situaciją padaugėjo – tuo metu šeši iš dešimties manė, kad šalyje situacija blogėja. Per tris mėnesius teigiančių, kad situacija krypsta į blogąją pusę padaugėjo 14 proc. Gegužės mėnesį atliktoje apklausoje teigiamai situaciją vertino beveik trečdalis atsakiusiųjų.

Optimistiškiausiai šalies situaciją vertina jaunimas iki 30 metų (teigiamai vertina kiek daugiau nei ketvirtadalis), vadovai (29 proc.), dešiniųjų pažiūrų respondentai (32 proc.) bei apklausoje dalyvavę asmenys su aukštuoju išsilavinimu (29 proc.).

 

Labiausiai nepatenkinta esama padėtimi yra mažesnių miestų ir kaimų gyventojai, ūkininkai, rusų ir lenkų tautybių gyventojai bei kairiųjų pažiūrų respondentai.

Apžvelgiant apklausos atsakymus pagal partijų rėmėjus paaiškėjo, kad vieninteliai Laisvės partijos rinkėjai mano, kad Lietuvoje reikalai labiau gerėja nei blogėja – 58 proc. jų mano, kad situacija krypsta į teigiamą pusę. Visų kitų partijų rėmėjai situacija šalyje yra labiau nepatenkinti, tačiau šiek tiek geriau situaciją vertina ir valdančiojoje daugumoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (44 proc. mano, kad situacija gerėja) bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (41 proc. vertina teigiamai) rinkėjai. Nepalankiausiai šalies situaciją vertina Darbo partijos rinkėjai – daugiau nei devyni iš dešimties atsakiusiųjų mano, kad situacija neigiama.

Ugnė Unguraitytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gintaras
Gintaras
23 dienas (-ų)

Atsiprasau, bet būsiu už dauguma. Turiu aukštąjį ir myliu Lietuva, Lietuvos kariuomenėj atidaviau 6 metus, šio metu gyvenu Nyderlanduose ir gryzti neplanuoju, nes kai matau situacijos pasikeitimą per pastaruosius 5 metus, verkti norisi.

Bohemietis
Bohemietis
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Gintaras

Na čia dabar? Maniau būsite vienas iš tų, kurios gėjai puola ir per daug demonstruojasi, nes tiems žmonėms tikrai Lietuva jau slysta iš rankų, bet jei jau gyvenate Nyderlanduose, tai būtų smalsu sužinoti, kurioje srityje Lietuva juda ne link Nyderlandų?

Algis
Algis
23 dienas (-ų)

tai demorafija parodo, nereik apklausu daryt, Vilnius priauga, visur kitur minusas, kas met Lietuvoje išvykta žmoniu pagal dydi kaip Alytus

Vilnietis
Vilnietis
23 dienas (-ų)

Kokiu klausimu, kas per bullshit apklausa.

tradiciškai
tradiciškai
24 dienas (-ų)

tūlas “kaimietis”, kuriam viskas blogai. panašiai kaip palangos viarslinykai su savo kasmetine “tokio blogo sezono dar nebuvo” polemika. neverta kreipt į tokius zaunyjimus dėmesio, gadinant sau ir kitiems nuotaikas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button