Vertindamas Vyriausybės nustatytus karantino laisvinimo scenarijus, „Aprangos“ grupės generalinis direktorius Rimantas Perveneckas sako, kad juose nustatyti reikalavimai prekybos centrų atidarymui yra pernelyg griežti ir neproporcingi. Jis taip pat pažymi, kad susirgimams ženkliai sumažėjus neadekvatu laikytis tokių pačių ribojimų verslui kaip pandemijos įkarštyje.

„Gruodžio mėnesį suformuoti (karantino – ELTA) kriterijai atrodė visiškai normaliai, kai susirgimai buvo labai dideli. Bet dabar, kai susirgimai nukrito aštuonis kartus, laikytis tokio paties scenarijaus man atrodo visiškai neproporcinga ir neadekvatu. Ir tas užsispyrimas ir Vyriausybės, ir premjerės mums kelia daug nerimo. Mes norime dirbti, mes pavargome nuo nedarbo, bijome kad labai sunku bus po to atsigauti“, – „Žinių radijui“ pirmadienį teigė jis.

Pasak R. Pervenecko, didžausią nerimą šiuo metu kelia itin ilgai trunkantys reikšmingi verslo uždarymai.

„Manau, kad uždarymai gruodžio viduryje buvo per vėlyvi, ir jeigu prekybos centrus būtų uždarę anksčiau, natūralu, kad ir mūsų situacija būtų visai kitokia. Kas mums kelia didžiausią rūpestį, tai kad tas antras karantinas ir (verslo – ELTA) uždarymai tęsiasi iš tiesų labai ilgai: greitai bus 90 dienų, kai vyrauja labai reikšmingi uždarymai“, – sakė jis.

Vyriausybės nustatytas susirgimų skaičius, kurį pasiekus planuojama atverti didžiuosius prekybos centrus, pasak R. Pervenecko, yra utopiniai.

„Kai matome Vyriausybės atsidarymo scenarijus, pastebime, kad ten prekybai yra nustatyti, turbūt pavadinčiau, labai griežti ir neproporcingi reikalavimai: kad prekybos centrai gali būti atidaryti, kai sergamumas sieks tiktai 50 susirgimų 100 tūkst. gyventojų.

Manome, kad tai yra utopiniai skaičiai ir vargu, ar mes jų sulauksime iki rudens. Tad jei tų scenarijų bus laikomasi būtų iš tikrųjų labai blogai. Manau, kad verslas tiek negali atlaikyti“, – akcentavo jis.

R. Perveneckas taip pat pažymėjo, kad dėl dalinio mažesnio ploto prekybos vietų atidarymo galėjo būti apsispręsta ir anksčiau.

„Bijoma trečiojo scenarijaus. O mes, prekybininkai sakome, galbūt iš viso ir antro atidarymo nebus. (…) Laikini sprendimai (atidaryti dalį prekybos centrų – ELTA) galėjo būti padaryti ir greičiau. (…) Labai gaila, kad įtvirtintas 300 kv. m reikalavimas, sunkiu paaiškinti, kodėl būtent tiek, bet Vyriausybės logika suprantama – kad nebūtų didesnės traukos. Bet tai yra sprendimas, kuris sukelia situaciją, kai verslui sunku paaiškinti, kodėl vieniems galima, o kitiems negalima dirbti, susiklosto labai nevienodos konkurencinės sąlygos“, – kalbėjo jis.

ELTA primena, kad nuo vasario 15 d. leidžiama vykdyti veiklą parduotuvėms, kioskams ir paviljonams (išskyrus kioskus ir paviljonus, esančius turgavietėse), vykdantiems veiklą patalpose, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. metrų ir turintiems tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai.

Karantinas šalyje numatytas iki kovo 31 d.

Monika Grigutytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist