Aktualijos

Apklausa: didžioji dalis Lietuvos gyventojų palaiko Vyriausybės sprendimą pratęsti karantiną

Lapkričio mėnesį atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų palaiko Vyriausybės sprendimą pratęsti karantino režimą. Vos kas dešimtas apklaustasis mano, kad sprendimas skelbti karantiną buvo perteklinis.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai” lapkričio mėnesį atliktos apklausos rezultatai parodė, kad 58 proc. apklaustų suaugusių Lietuvos gyventojų laikėsi nuomonės, jog iki gruodžio vidurio paskelbtas karantinas buvo per trumpas ir jį reikia pratęsti. 30 proc. apklaustųjų manė, kad karantiną reikia pratęsti iki Naujųjų metų, o 28 proc. – ilgiau. Kas penktas gyventojas teigė, kad karantinas iki gruodžio vidurio buvo pakankamos trukmės, o kas dešimtas galvojo, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.

Ilgesnio karantino dažniau norėjo apklausoje dalyvavę vyrai bei jaunesni gyventojai.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ 2020 m. lapkričio 28 – gruodžio 1 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „CovidEkspres 2-I“. Iš viso apklausti 509 gyventojai (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinio punkto.

ELTA primena, kad trečiadienį Lietuvoje įsigaliojo griežtesnės karantino sąlygos. Vyriausybės sprendimu draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms, vyresniųjų klasių mokiniai pereina prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus.


Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinai pareigas einantį ministrą pirmininką S. Skvernelį, prašydama kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus. Jos teigimu, trečiadienį paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdieną mirštančius keliasdešimt mūsų bendrapiliečių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo.

Tačiau darbą baigiantis premjeras sako, kad griežtesnių karantino taisyklių nereikia, kad trečiadienį įsigaliojusių pakanka ir kad, pavyzdžiui, sprendimas įvesti judėjimo apribojimus tarp miestų, nieko neišspręstų.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
:DDDDD
:DDDDD
1 mėnesį

Ilgesnio karantino norėjo debilai :DDDDDDD

Back to top button