Aktualijos

Antakalnio poliklinika pradėjo teikti naują paslaugą karščiuojantiems

Antakalnio poliklinika informuoja, kad jau pradėjo teikti radiologinės diagnostikos paslaugas karščiuojantiems pacientams. Siekiant apsaugoti kitus poliklinikos lankytojus, tam specialiai įrengtas atskiras įėjimas. Taip pat pranešama, kad visi kiti radiologiniai tyrimai, nepaisant pandemijos, vykdomi įprasta tvarka ir pacientai, turintys gydytojo specialisto siuntimą, raginami registruotis ir atvykti tyrimams.

Radiologiniai tyrimai karščiuojantiems

Antakalnio poliklinikos Radiologijos ir endoskopijų skyriaus vedėjo Vido Šileikio teigimu, galimybė atlikti plaučių rentgeno nuotrauką reikalinga ne tik COVID-19 sergantiems pacientams, bet ir įprastų peršalimo ligų, gripo ar plaučių uždegimo kamuojamiems asmenims.

„Deja, iki šiol tai padaryti Vilniaus mieste buvo ganėtinai keblu – aukštas gydytojų užimtumas ir pacientų srautų ribojimas paslaugą darė sunkiai prieinamą. Antakalnio poliklinikoje įrengus atskirą įėjimą paslaugai gauti, galime užtikrinti, kad ir sergantys pacientai sulauks aiškios diagnozės, ir profilaktiškai poliklinikoje besilankantys asmenys bus apsaugoti nuo pavojaus užsikrėsti“, – aiškina V. Šileikis.

 

Mediko teigimu, nepaisant COVID-19 pandemijos, pneumonija yra viena dažniausių diagnozių šaltuoju metų periodu, kuri, jei negydoma, gali turėti tragiškų pasekmių, todėl pirminė diagnostika yra vienas efektyviausių būdų ligai pažaboti, o krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka iki šiol yra veiksmingiausia priemonė diagnozei nustatyti.

Skyriaus vadovas patikina, kad visi atvykę sergantieji yra aprūpinami reikiamomis apsauginėmis priemonėmis, siekiant užtikrinti maksimalų ir pačių pacientų, ir gydytojų saugumą.  

Krūtų vėžio patikra – įprasta tvarka

Lietuvai kovojant su aukšta mirties nuo krūties vėžio statistika, kai kasmet netenkama daugiau nei tūkstančio moterų gyvybių, Antakalnio poliklinika primena, jog ir karantino metu atliekami mamografijos tyrimai, kurių nerekomenduojama atidėti ar praleisti.

 

„Nors gyventojai šiuo metu daugiausia dėmesio skiria apsisaugojimui nuo koronaviruso infekcijos, kitos gyvybei pavojingos ligos neturėtų likti užmarštyje. Krūties vėžys – viena klastingiausių ligų, dėl kurios profilaktiniai tyrimai turėtų būti atliekami reguliariai“, – sako V. Šileikis ir primena, kad turint gydytojo specialisto siuntimą, mamografijos tyrimas Antakalnio poliklinikoje 50–69 metų moterims atliekamas Valstybės kompensuojama tvarka.

Antakalnio poliklinika taip pat informuoja, kad įstaigoje atliekamos ir visos kitos radiologinės diagnostikos paslaugos, todėl pacientams nebūtina laukti karantino pabaigos. Paslaugos teikiamos įprasta tvarka – turint gydytojo specialisto siuntimą ir užsiregistravus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button