Aktualijos

A. Dulkys sureagavo į merų kritiką dėl Vilniui skirtų vakcinų: krizė parodo, kokia yra mūsų moralė

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, reaguodamas į kai kurių merų išsakytą kritiką dėl sprendimo didesnę dalį vakcinų perskirstyti Vilniaus regionui, teigė, kad toks sprendimas priimtas dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos. Ministras prašė kitų miestų merų solidarizuotis su sostine ir pabrėžė, kad šios krizės akivaizdoje atsiskleis tikroji žmonių moralė.

„Kviečiu mus visus vienytis, ir ne veltui yra sakoma, kad krizė nuima mūsų visų kaukes ir parodo, kokie mes esame iš tikrųjų, kokia yra mūsų moralė ir kaip mes esam pasiruošę kartu įveikti šią krizę“, – antradienį LRT radijui tvirtino A. Dulkys.

Jis teigė, kad Vilniaus regionas atsidūrė labai sudėtingoje epidemiologinėje situacijoje, ir todėl buvo priimtas sprendimas skirti daugiau vakcinų būtent sostinei.

 

„Vakcinos buvo skirtos todėl, kad Vilniuje šiuo metu yra ypatingai sudėtinga situacija“, – teigė ministras, pridurdamas, kad Vilniuje sergamumo rodikliai grįžta prie gruodžio mėnesio apimčių.

„Matėme, kaip Vilniuje pildosi lovos, reanimacijos jau pasiekė gruodžio situaciją, kai Lietuva pagal sergamumą buvo pirma pasaulyje“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad šiuo metu yra susidariusios dvi Lietuvos. Tačiau A. Dulkys pažymi, kad Lietuvą galima skirstyti į dvi ne dėl nevienodai paskirstomų vakcinų kiekių, o dėl skirtingos epidemiologinės situacijos skirtingose savivaldybėse.

 

„Manau, ir kiti miestai tikriausiai mato, kad taip, iš tikrųjų dabar yra dvi Lietuvos. Yra juodoji Lietuva pagal epidemiologinę situaciją. Toks yra Vilniaus regionas, Kaunas toks darosi. Yra kita Lietuva, kur sergamumas yra žymiai mažesnis, todėl, matyt, turėtume solidarizuotis“, – kalbėjo ministras, kartu patikindamas, kad visos suplanuotos vakcinų dozės pasieks ir kitus miestus.

ELTA primena, kad dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste nuspręsta perskirstyti savaitgalio bei pirmadienio vakcinų siuntas ir skirti sostinės vakcinacijos centrams 44 proc. visų gautų vakcinų, t. y. 46 512 dozių.

Alytaus miesto, Alytaus rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Kauno miesto, Lazdijų rajono, Marijampolės, Panevėžio miesto, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Varėnos rajono, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėms bus pristatyti anksčiau numatyti nepakitę vakcinų dozių kiekiai. Dėl įvykusio vakcinų perskirstymo dalis vakcinacijai užsiregistravusių asmenų kitose šalies savivaldybėse turės šiek tiek palaukti.

 

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button