Aktualijos

11 šalies maudyklų neatitinka higienos reikalavimų

Higienos reikalavimų neatitinka 11 šalies maudyklų, tai yra beveik dešimtadalis visų tirtų telkinių, pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Liepos antrojoje pusėje trumpalaikė tarša – daugiau, nei leidžiama, žarninių enterokokų – buvo nustatyta Marijampolės II tvenkinyje, Paežerių ežere Vilkaviškyje, Platelių ežere Plokštinės ir Linelio maudyklose Telšių rajone.

Tarša buvo nustatyta dar trijose maudyklose, bet atlikus tyrimus kiek vėliau bakterijų nebeaptikta.

 

Aukštesnis nei leidžiama bakterijų kiekis nustatytas ir rekreacijai skirtose zonose: Nemuno upėje ties Jurbarku, Mituvos užtvankoje ir Jurbarko tvenkinyje.

Dar keturiose rekreacinėse zonose taip pat buvo nustatyta tarša, bet vėliau – nebe.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Aplinkos sveikata − Maudyklos − Maudyklų vandens kokybė“ skyriuje. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

 

Vilniaus rajono maudyklų vandens kokybė

Atlikti vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai šiose maudynėms skirtose vietose: Ilgučio, Gėlos, Asvejos, Vilnojos ežeruose ir Prūdiškių tvenkinyje. Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 reikalavimus ir yra puikios kokybės.

Trakų rajono maudyklų vandens kokybė

Trakų rajono paplūdimių ir maudyklų vanduo yra geros kokybės ir yra tinkamas maudymuisi.

Mėginiai tyrimams buvo atrinkti Trakų rajono Totoriškių, Galvės, Akmenos, Skaisčio, Lukos, Lentvario, Vilkokšnio, Margio, Gilušio, Babruko ežerų maudyklose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button