Naujienos

A. Veryga: Lietuva sudarė sutartį įsigyti COVID-19 vakcinos

Lietuva sudarė pirmąją sutartį dėl COVID-19 vakcinos įsigijimo. Sutartyje numatyta, kad Lietuva gaus daugiau kaip 1,8 mln. vakcinų dozių.

„Pagaliau! Sudaryta pirmoji sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) įsigijimo! Pagal ją, Lietuvai numatoma patiekti kiek daugiau nei 1,8 milijono vakcinų dozių. Tokią sutartį vakar, rugpjūčio 27 d., sudarė Europos Komisija (EK) su farmacijos milžine „AstraZeneca“. Lietuva dalyvauja šiame susitarime ir sulauks vakcinos nuo šio klastingo viruso, jei tik šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai tik ji bus pagaminta“, – savo feisbuko paskyroje pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministras informuoja, kad Lietuva šių vakcinų įsigyja pagal EK parengtą ir pasirašytą sutartį su šia kompanija, dalyvaujant valstybių narių atstovams, kuria remiantis Europos Sąjungos (ES) valstybės narės iš šio gamintojo perka 300 milijonų vakcinos dozių su galimybe vėliau papildomai įsigyti dar 100 milijonų. A. Verygos teigimu, įsigytos vakcinos bus paskirstytos proporcingai ES valstybėms narėms pagal jų gyventojų skaičių.

 

Sveikatos apsaugos ministras taip pat akcentuoja, kad EK toliau tęsia derybas bei siekia panašaus susitarimo ir su kitais vakcinų gamintojais, o sutartis su kompanijomis „Sanofi-GSK“, „Johnson & Johnson“, „CureVac“ ir „Moderna“ numatoma pasirašyti artimiausiu metu.

„Mes esame maža, bet veržli ir ambicinga šalis. Tad Lietuva išnaudoja visas galimybes, siekiant suvaldyti šio viruso plitimą ir padėti žmonėms apsisaugoti. Šios vakcinos įsigijimas – vienas svarbiausių veiksnių, kuris padės realiai užkardyti jo plitimą!“ – rašo A. Veryga.

„Džiugu, kad esame tarp valstybių, kurios vienos pirmųjų gaus vakciną ir galės apsaugoti savo žmonių sveikatą. Akivaizdu, kad vasaros pradžioje startavusios Europos Komisijos derybos su farmacijos kompanijomis davė apčiuopiamų rezultatų. Tad dabar lieka sulaukti, kol ji bus pagaminta ir pasieks mūsų šalį!“ – taip pat džiaugiasi ministras.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ddd
ddd
8 mėnesius

Jos dar net nesukurtos tai ka jie pierka? patys sau ir leiskites

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button